2011. Február 12. 14:37, szombat | Helyi
Forrás: Infó Cegléd

Pákozdi Hús Teremlabdarúgó Torna - rájátszás - 2. forduló

A felsőágban semmi meglepetés nem történt. Az alsóágban azonban "keverik a kártyát" a csapatok.

A Pákozdi Hús előbb „csak kóstolgatta” ellenfelét, a tízedik percben rúgták első góljukat, igaz utána gyorsan még kettőt a félidő végéig. A második félidőben nem voltak visszafogottak még hat góllal terhelték meg Sárik kapus hálóját. A Revans becsület gólját Lugosi szerezte büntetőből. Vége 1-9.

A Pákó csapatából a két gólkirály jelölt közül ezúttal Takács Ferenc volt az „ügyeletes”, kétszer zörgette meg az ellenfél hálóját. Sokáig úgy tűnt, hogy egy szoros 2-1-es győzelemhez ez elég lesz. A Hungária Értékpapír viszont az utolsó percig hajtott, aminek köszönhetően a 40. percben kiegyenlített. A 2-2-es végeredménnyel egyik fél sem elégedett, viszont igazságosnak mondható.

A Medosz feledtetni szeretné szurkolóival, hogy az alsóházban szerepel a rájátszásban. Ennek megfelelően nagy akarással játszottak. Ellenfelük a Lesz Vigasz csapata volt, aki sajnos halvány színfoltja a tornának. Süveges, Kósa és Lengyel dupláira, valamint Beck D. szimplájára csupán a csapatkapitány Abonyi István tudott válaszolni. Végeredmény 7-1 a Medosz javára.

A Mirror az első percben vezetést szerzett nagy kapus hiba után, majd végig kézben tartotta a mérkőzést.. A meccs „felfokozott hangulatban” zajlott. Sok volt a vita és főleg sokat foglalkoztak a játékosok a játékvezetői döntésekkel. A CFE nem tudott eredményesen játszani ezen az estén. A Mirror jobb helyzet kihasználásának köszönhetően 4-2-re nyert.

A Fekete Macska szervezettebb volt, mint a Bercelona. A másik javukra szóló tény, hogy a góllövőlista két éllovasa közül Szarvák (F.M.) három gólt, Király B. (Bercelona) csak egy gólt ért el. Sőt az újszászi csapatban Farkas Gábor is mesterhármast ért el. Végeredmény 6-1 a Macskáknak.

A forduló rangadójaként várt mérkőzés sajnos csalódást okozott. A Csemő csapata csak 4+1-ben tudott kiállni. A PFB semmit nem bízott a véletlenre, ők 5+1-ben álltak fel. A nyolcadik percben újabb csapás érte a csemői csapatot, egyik játékosuk megsérült és nem tudta folytatni a játékot. Ettől kezdve 3+1-ben játszottak, a 4+1-re átálló PFB ellen. A vége súlyos 15-2-es vereség lett. A Csemő motorja, Szűcs Zoltán azért rúgott két gólt. A vereség ellenére a Csemő emelt fővel vonulhatott le a pályáról, mert sportszerűen végig játszották a 2x20 percet, nem adták fel.

Igazi jó mérkőzést láthattak a nézők a Showder Club és a Kedvencek összecsapásán. A Showder kétszer is vezetett (1-0, majd 2-1), míg a Kedvencek csak egyszer (2-3), de ez a vezetés egyben a győzelmet is jelentette számukra.

A Keverton nagyon szeretne a dobogón, sőt annak a lehető legmagasabb fokán végezni. Ennek megfelelően erős összeállításban léptek pályára az Euro Petrol ellen, akik kissé tartalékosan álltak fel. Végig vezetett a Keverton, de csak a 30. perc körül vált biztossá győzelmük, amikor a „vészkapus” felállásra váltó Euro Petrol gyors egymásutánban kontrából két gólt kapott. Végeredmény 4-1 a Keverton javára.

25 gól: Farkas János (PFB Electric)
21 gól: Dr Nagy Lajos (Mirror), Lendvai Krisztián (Keverton), Utassy Róbert (Pákozdi Hús)