Hírek
2018. Október 23. 19:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Viharos széllel markáns hidegfront érkezik
Viharos széllel markáns hidegfront érkezik - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden Facebook-oldalán.
Az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésükben azt írták: a viharos szél veszélye miatt szerdára az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. Mint kifejtették, nagyobb területen elsősorban az Észak-Dunántúlon, a Duna-Tisza-közén és a Dél-Alföldön kell óránkénti 70-90 kilométeres széllökésekre számítani. A Mátrában, a Börzsönyben és a Bakonyban reggel, délelőtt időnként akár óránkénti 90-100 kilométeres is lehet a szél sebessége. A nap második felében fokozatosan egyre ritkábban és kevesebb helyen, többnyire záporokhoz kötődve alakulhat ki viharos széllökés, majd csütörtökre virradóra mindenhol jelentősen veszít erejéből a szél.
Az előrejelzés szerint szerdán átmenetileg több helyen várható eső, zápor, legkésőbb délnyugaton szűnik meg a csapadék, és csökken a felhőzet. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 7 és 13 fok között valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 9 és 15 fok között várható, délelőtt áll be a maximum, ekkor délnyugaton még 16-18 fok is lehet. Délután már országszerte hűl a levegő.
Csütörtökön szórványosan valószínű eső, zápor. A minimumhőmérséklet 0 és plusz 6, a maximumhőmérséklet 10 és 17 fok között várható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
