2024. április 27, szombat - Zita

2023. Október 10. 15:38, kedd | Helyi sport

Vereség a listavezető ellen

Az NB I/B hatodik fordulójában a listavezető, veretlen BFKA-Veszprém U21-es csapatát fogadtuk. Utólag elmondható, nem a legjobb előjelekkel vártuk a derbit, hiszen a találkozó előtti napon elveszítettük a meccsre a térdsérüléssel bajlódó Bartha Bencét és kérdésessé vált Juhász Károly játéka is, nem mellesleg Pásztor Ákos is betegséggel küzdött. Ekkor még nem is sejtettük, hogy a meccsen 10 perc után Kállai Martint is elveszítjük. Ilyen viharfelhők után nézzük, hogy alakult a derbi. A cegledhandball.hu beszámolója.

I. félidő összefoglaló:

Rémálom szerűen kezdődött a találkozó, Kállai Martin lesérült, ami tovább tetézte a bajokat, a támadójátékunk ad hoc jellegű volt, a felforgatott csapattal. Ezt a kezdeti sokkot, a rendkívül motivált vendégek kíméletlenül kihasználták és 6-0-s rohammal kezdtek, jött is a Nagy Károly vezetőedzőnk időkérése. Valamelyest támadásban javult a játékunk, de a gólokat továbbra is számolatlanul kaptuk, 15 perc után alakult ki az addigi legnagyobb különbség a vendégek javára. (5-12) A félidő második felében kezdtünk észhez térni a "leütésből", Juhász, Pásztor, Határ és Teleki talált be sorrendben, hátul a csereként pályára lépő Tamási Zsolt hozott bravúrokat a kapuban, így zárkózni tudtunk! (10-13) Az első 30 perc, utolsó részében állandósult a 3-4-gólos különbség a Veszprémnek, végül 13-17-es hátránnyal mehettünk a nagyszünetre.