2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2011. Szeptember 20. 11:55, kedd | Helyi sport

Verejtékes győzelem

A férfi kézilabda NB I/B második fordulójában a Keleti csoport másik újoncát, az Egert fogadta a Ceglédi KKSE együttese.

A ceglédiek a vártnál nehezebben érvényesítették a papírformát, akik dolgát alaposan megnehezítették a jól küzdő vendégek.

Az első két gólt a Heves megyeiek szerezték, akik a 17. percben meglepetésre már 9-4-re vezettek. A vendéglátók 5 perces gólcsendjének Varga vetett véget, aki a 21. percben ismét gólt dobott, mellyel 10-10-re alakította az állást. A Ceglédi KKSE Benke találatával először a 28. percben került előnybe, ami a játékrész végére négy gólnyira növekedett. A hazaiak fordulás után sem tudták állandósítani jobb játékukat, így nem sikerült elhúzni az ellenféltől, a hatvan perc eltelte után is négy gól volt a különbség az együttesek között, csakúgy, mint az harminc perccel korábban volt.

Ceglédi KKSE – Eger 33-29 (17-13)

Cegléd: Erdélyi, Lengyel (kapusok), Lepsényi, Varga 5, Pocsai 7, Tóth N. 3, Dengi 3, Hódi 2, Benke 3, Kovács, Turák, Benedek 1, Bíró 7, Molnár 2

A találkozót az edző Kökény István így értékelte: „Úgy védekezésben, mint támadásban, nagyon hullámzó volt a teljesítményünk. Az egriekben keményen harcoló, határozottan játszó csapatot ismerhettünk meg, akik egy pillanatra sem adták fel a pontszerzés lehetőségét. 4-5 gólos hátrányból is felálltak, ezért is volt végig izgalmas a meccs. A vártnál gyengébben játszottunk, így igazából a győzelemnek örülhetünk csak. A mérkőzést követő rövid megbeszélés során a mostaninál jóval stabilabb védekezést kértem a játékosoktól, mert idegenben anélkül szinte lehetetlen lesz sikert aratni.”

A 2. forduló további eredményei: Nyíregyháza –Dabas 26-25, Csömör – Gyöngyös II. 19-29, Balassagyarmat – Balmazújváros 26-25, Törökszentmiklós – Hajdúnánás 40-19, Hajdúböszörmény – Békés 26-30, Mizse – Ózd 31-33

Az ifjúságiak találkozóján a második félidőben mindössze öt gólt szereztek a vendégek, a nagy különbség ekkor alakult ki a csapatok között.

Ceglédi KKSE – Eger 38-21 (20-16)

Góldobók
: Román 10, Matócsi 8, Bányai 6, Reznák 5, Kósik 3, Vígh 2, Juhász 2, Dávid 1, Asztalos 1.

A Cegléd legközelebb – vasárnap - az eddig egy-egy győzelemmel és vereséggel álló, örök rivális Dabas otthonában lép pályára.