Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2014. Július 22. 20:09, kedd | Belföld

Vége a kamatvágásnak

Vége a kamatvágásnak

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) befejezte a 2 év óta tartó kamatcsökkentési ciklusát, és a mai 20 bázispontos vágás után legalább 2015 végéig 2,1 százalékon szeretné tartani az alapkamatot.

Mindezt Matolcsy György jegybankelnök közölte a Monetáris Tanács ülése után egy rendkívüli sajtótájékoztatón. A forint árfolyama kissé kilengett, de végül 309 alá erősödött az euróval szemben.

Matolcsy György az MNB kamatdöntő ülése után azt mondta, hogy az elmúlt 2 évi folyamatos kamatcsökkentési ciklussal az alapkamat elért arra a szintre, ami mind az inflációs célkövetés logikája, mind a reálgazdasági élénkítés szempontjából megfelelő.

A Nemzeti Bank elnöke azt is mondta, hogy tartósan alacsony kamatlábra rendezkedtek be, ami azt jelenti, hogy szándékaik szerint legalább 2015 végéig szeretnék a 2,1 százalékos alapkamatot szinten tartani. A jegybankelnök azt hangsúlyozta, hogy a középtávú, 3 százalékos inflációs célt szem előtt tartják, és ha kell, nem zárkóznak el attól, hogy változtassanak a kamaton.

A Monetáris Tanács ma sem volt egységes a kamatdöntésnél, de a testület abban érdekelt, hogy a 4 százalék feletti GDP-növekedést és a 4 százalék alatti munkanélküliségi rátát célzó kormányzati gazdaságpolitikát támogassa.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak

A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.