Hírek
2013. Július 22. 08:41, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Vacsora a Dávid-szobornál húszezer euróért
Bérbe adják legszebb termeiket, lodzsáikat, műkincseiket a pénzhiánnyal küszködő itáliai múzeumok, paloták, régészeti ásatások.
Semmi sem lehetetlen: akinek pénze van, kibérelheti a firenzei Akadémia nagytermét és Michelangelo Dávidja alatt vacsorázhat. A páratlan élmény húszezer euróba (5,86 millió forint) kerül.
A La Repubblica olasz napilap összegyűjtötte a magánszemélyek és vállalatok által kibérelhető helyszínek árait. Ha valaki sorban állás nélkül és a tömegtől távol egyedül akarja végigjárni a firenzei Uffizi-képtárat, ezt a zárva tartási napokon megteheti nyolcezer euróért (2,3 millió forint). Az Uffizit már divatbemutatóra is kiadták 130 ezer euróért (38 millió forintért). A szintén firenzei Pitti-palota kertjét egy indiai milliomos bérelte ki lánya esküvőjére 40 ezer euróért (12 millió forintért).
Az itáliai kultúrának mindenhol pénzre van szüksége: a milánói Brera-képtár lodzsája óránként ezer/háromezer euróért (300-900 ezer forintért) bérelhető ki. A Leonardo festette Az utolsó vacsora egyedül óránként ezer euróért látható. A Barberini-család egykori római palotája napi 20 ezer euróért bérelhető ki. A pompeji ásatási területen levő ókori amfiteátrumot nemrég a Mercedes bérelte ki vállalati eseményre 15 ezer euróért. A múzeumként működő nápolyi Capodimonte egykori királyi palotában 20 ezer euróért rendezték az X-Factor tehetségkutató dalverseny olasz selejtezőit.
Egyedül a római Forum Romanum nem kiadó még - jegyezte meg a La Repubblica. "Nagyon szegények vagyunk, minél több pénzt tudunk szerezni annál több műkincset, műemléket sikerül karban tartanunk és megmentenünk"- reagált az újságnak Fabrizio Vona, a nápolyi múzeumi pólus vezetője.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
