Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2011. Augusztus 21. 14:17, vasárnap | Belföld
Forrás: HírTV

Több százezren látták a robbanásokat a Duna-partról

Több százezren látták a robbanásokat a Duna-partról

300 ezren vettek részt az idei Szent István-napi tűzijátékon. A félórás parádé alatt négy helyszínről tizenhatezer rakétát lőttek fel, a robbanótöltetek száma több mint két és félszerese volt a tavalyinak.

 A tűzoltók 150 emberrel biztosították a rendezvényt, külön védték az Országházat és az uszályokat. A műsor képi világában és aláfestő zenéjében központi elem volt a Duna, illetve az elmúlt fél év magyar EU-elnöksége.

A kommunikációs államtitkárság közlése szerint a fővárosi szabadtéri rendezvényeken több százezren vettek részt. Az állami programsorozat biztonságát felügyelő operatív törzs tájékoztatása szerint rendkívüli esemény sehol nem zavarta meg az ünneplést, a tűzijáték után a tömeg rendben levonult a rakpartokról. (pr)

hírTV

Címkék: tűzijáték

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.