Hírek
2011. Július 05. 14:25, kedd |
Belföld
Forrás: HírTV
Több óvodát építene a kormány
Országos óvodaépítési program kezdődik, amely törekvéssel a jelenleg fennálló, súlyos óvodai férőhelyhiányt orvosolnák - tudta meg a Magyar Nemzet. A napilap információi szerint a kormány 16 milliárd forintot költene új férőhelyek
A korai óvodáztatás megvalósítása az oktatási államtitkárság egyik legfőbb célja. A törekvés különösen a hátrányos helyzetű gyermekek szempontjából lehet fontos, hiszen a kisgyermekkortól megkezdett óvodai nevelés megakadályozhatja, hogy az érintett gyermekek iskoláskorukra szinte behozhatatlan hátrányra tegyenek szert a jobb szociális-kulturális családi háttérrel rendelkező társaikkal szemben. Az új közoktatási törvény koncepciójában foglaltak szerint hároméves kortól lenne kötelező az óvodáztatás - azonban a megvalósítást akadályozza, hogy a hazai települések egy részén nincs óvoda, több nagyvárosban pedig férőhelyhiánnyal küzdenek. A probléma megoldásaként a rendelkezésre álló infrastruktúrafejlesztési uniós forrás teljes keretét óvodafejlesztésre fordítja a kormány - így a hátrányos helyzetű településeken egy-két éven belül elegendő férőhelyet teremthetnek. A Magyar Nemzet információi szerint rövid időn belül 16 milliárd forintra szóló EU-pályázatot írnak ki, amely összeget elsősorban óvoda építésre fordítanák.
(Forrás: Magyar Nemzet)
(www.edupress.hu)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 12. 09:54, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Január 12. 09:51, vasárnap | Belföld
Menczer Tamás szerint Brüsszelben lesz a legfontosabb harctér
Menczer Tamás: Donald Trump hivatalba lépésével Brüsszel válik a legfontosabb harctérré a múlt és a jövő erői között.
2025. Január 11. 09:22, szombat | Belföld
Mabisz: 2025-től már elektronikusan is érvényes a zöldkártya
Január elsejétől az Európai Unió minden tagállamában elektronikus formátumban is érvényes a zöldkártya, a gépjármű üzembentartójának nem kell azt kinyomtatnia - tájékoztatta pénteken az MTI-t a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz
2025. Január 11. 09:21, szombat | Belföld
Meteorológia: megdőlt a fővárosi napi szélrekord
Megdőlt a fővárosi szélrekord csütörtökön - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján pénteken.