Hírek
2019. Február 13. 13:06, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Tízből kilencen használt lakást keresnek Magyarországon
Sokkal többen keresnek használt lakást mint újat Magyarországon: tíz emberből kilenc ilyen ingatlant venne - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője szerda reggel az M1 aktuális csatornán.
Az szakértő emlékeztetett, a csok által igénybe vehető kedvezményes hitelt a használt lakások vásárlására is fel lehet majd használni, s ez nagyon nagy hatással lesz az ingatlanpiacra éppen a fent említettek miatt.
A 25 évre fixált törlesztésű kedvezményes hitel miatt jelentősen nőhet azok köre, akik hitelképesnek számítanak.
A hétvégén bejelentett kormányzati intézkedések hatására valószínűleg az új lakások iránti kereslet sem csökken majd. Magyarországon évente körülbelül 20 ezer új lakás épül, amelyeknek a felét befektetők viszik el - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
2026. Július 28. 18:00, kedd | Belföld
Honvéd Vezérkar főnöke: a Magyar Honvédség tartalékos katonái bizonyították felkészültségüket
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
