Hírek
2016. Augusztus 07. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Terrorizmus - fontos lenne növelni a rendőrség iránti bizalmat
Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő szerint fontos lenne növelni a rendőrség iránti bizalmat Magyarországon, hogy a gyanús eseteket jelentsék a hatóságnak.
A szakértő az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azzal kapcsolatban mondta ezt, hogy az európai államok látványosan és érezhetően megerősítették a rendőrséget és a titkosszolgálatokat és arra ösztönzik az embereket, hogy tegyenek meg mindent saját biztonságuk érdekében.
Gyarmati István szerint érthetőek az egyének önvédelemmel kapcsolatos lépései, az önvédelmi eszközök vásárlása mindaddig, amíg betartják a törvényt. Ugyanakkor megjegyezte, hogy Európa e tekintetben nem jut odáig, mint az Egyesült Államok, ahol szabadabban lehet fegyvereket vásárolni.
A legutóbbi, brüsszeli rendőrtámadással kapcsolatban azt mondta, nem koordinált támadásról lehet szó, ezeket "ingyen" megkapja az Iszlám Állam, később pedig magára vállalja. Az ilyen esetek ellen nehezen lehet védekezni, mert nincs előtte kommunikáció.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 10:00, vasárnap | Belföld
Már elérhetők az adóbevallási tervezetek
2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld
Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj
2026. Március 15. 08:07, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás: a magyar tudomány és kultúra képviselői összefognak minket
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
