Hírek
2018. November 16. 05:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szalmonellával szennyezett fűszerkeveréket hívtak vissza
Pizza fűszerkeveréket hívott vissza a Lidl Magyarország, mert a cég saját minőségellenőrzési vizsgálatai során szalmonella-szennyezettséget mutatott ki a Mikadó elnevezésű termékben.
A Lidl honlapján közzétett tájékoztatás szerint a visszahívás csak a 2020. március 12-i minőségmegőrzési idejű, L803101-es tételszámú, 20 grammos Mikado Pizza fűszerkeverékre vonatkozik, az áruházlánc által forgalmazott más termékre nem.
A Lidl kéri a vásárlókat, ha a jelzett minőségmegőrzési idejű és tételszámú termékből vásároltak, azt ne fogyasszák el, vigyék vissza az áruházlánc bármelyik üzletébe, a vételárat a vásárlást igazoló nyugta nélkül is visszatérítik.
A szalmonella baktériumok elszaporodva fertőző megbetegedést okozhatnak. Az alapos hőkezelés azonban a szalmonella baktériumokat elpusztítja, így az ételek főzése, sütése során felhasznált pizza fűszerkeverék fogyasztása nem okoz szalmonellás megbetegedést - jelezte a cég.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
