2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2011. Október 03. 10:03, hétfő | Helyi sport
Forrás: infoCegléd

Pazar játék, kiütéses győzelem

A férfi kézilabda NB I/B negyedik fordulójában a néhány éve még NB I-ben szereplő Békés látogatott Ceglédre. A rangadón elmaradt a nagy küzdelem, a vendégek mindössze negyedóráig tudtak lépést tartani a hazaiakkal.

A békésiek kezdtek jobban, hiszen a gyors gólváltást követően egymás után háromszor is betaláltak a hazaiak kapujába. 1-4, majd 4-6-ra alakult az állás és mint végül kiderült, 6-6 után már csak ceglédi előnyt mutatott az eredményjelző. A vendégek a 14. és a 24. perc között nem tudtak gólt szerezni, miközben a két gólos előnyük öt gólos hátrányra változott. Ettől kezdve már csak a különbség volt a kérdéses, ami a ziccerek jobb értékesítésével kilencnél még nagyobb is lehetett volna. A pompásan játszó Ceglédi KKSE kiütéses győzelmet aratott, a látottak alapján megérdemelten.

Ceglédi KKSE – Békési FKC 28-19 (15-9)

Cegléd: Erdélyi, Lengyel (kapusok), Lepsényi 3, Varga 2, Pocsai 7, Tóth N. 1, Dengi 4, Hódi, Benke 2, Kovács, Benedek 1, Bíró 3, Molnár 2, Kupcsik 3

A találkozóról az edző Kökény István – aki munkahelyi elfoglaltsága miatt a játékidőn kívül csak néhány percet tudott eltölteni a sportcsarnokban – mindössze ennyit mondott: „ Jól védekeztünk, de rengeteg ziccert kihagytunk”. A szakvezetőnél a szakosztály vezetője, Borsos Gergő már bőbeszédűbb volt:

Az első hazai bajnokin, az Eger ellen még igencsak akadozott a gépezet. Mi történt azóta? Lehetett számítani ekkora javulásra? – kérdeztem bevezetésként.

B.G: Már a Dabas ellen is remekeltek a fiúk. Új igazolásaink egyre inkább megtalálják helyüket a csapatban. Jó példa erre ez az összecsapás is, melyen Lepsényi és Kupcsik úgy védekezésben, mint támadásban is kimagaslót nyújtott.

A Dabason aratott bravúros győzelem után a mostani ellenféllel szemben is újabb rangadó várt a gárdára. Nem tűnt „sűrűnek” a műsor?

B.G: Jobb lett volna, ha a két találkozó között néhány hét eltelik. Legalábbis így gondoltuk a meccs előtt. Már régóta ismerjük a vendégek kulcsjátékosait, így az egykori válogatott Mohácsit, vagy épp’ a korában Cegléden is játszó Tomorit. Végül biztosan nyertünk, mert Benedekkel az élen maximálisan összeállt a védekezésünk, kitűnően zárt a fal, a kapuban pedig Lengyel – megőrizve előző heti formáját – bravúrosan védett. Jók voltunk a támadásokban is, a helyzetkihasználás viszont lehetett volna jobb.

Feltétlenül szólni kell még a közönségről is, mert ilyen buzdítás, szurkolás mellett nem hogy nem illik,de egyszerűen lehetetlenség kikapni.

5. Békés 4 3 - 1 111-100 6

Az ifjúságiak fordulatos találkozóján a második félidőben a ceglédi fiatalok ledolgozták korábbi hét gólos hátrányukat, átvették a vezetést is (24-22), de a hajrá és a végső győzelem a vendégeké lett.

Ceglédi KKSE – Békés 29-36 (15-19)
Góldobók: Matócsi 9, Román 9, Bányai 5, Vígh 3, Reznák 2, Tóth G. 1

A Cegléd legközelebb Gyöngyösön lép pályára.

Fotó: Kisfaludi István

2024. Április 16. 12:02, kedd | Helyi sport