2024. április 25, csütörtök - Márk

2011. Január 10. 09:59, hétfő | Helyi
Forrás: InfóCegléd

Pákozdi Hús Terembaldarúgó Torna 9-10. forduló

Öt csapat 100%-os teljesítményt nyújtva 6 pontot gyűjtött (Pákozdi Hús, PFB Electric Hungary, Mirror Fusion, Keverton, Revans). Így az első harom helyen nem volt változás.

Öt csapat (Medosz, Pákó, Fekete Macska, Lesz Vigasz, Bercelona) viszont szívesen elfelejtené a szombati napot, ugyanis mindkét mérkőzését elvesztette valamennyi gárda, ráadásul még a gólkülönbségükön is rontottak.

Hat csapatnak (CFE, Euro Petrol, Showder Club, Csemő, Kedvencek, Hungária Ép.) egy győzelem, egy vereség volt a mérlege a hétvégén.

A dupla forduló nagyon nem rendezte át a tabellát. Tíz forduló után csak egy 100%-os csapat van, a Pákozdi Hús. Kezd kirajzolódni az alsó- és felsőház. Van négy biztos felső és négy alsóházas jelölt csapat. A maradék nyolc csapat akárhol végezhet még. A góllövőlistán jelenleg Kecskeméti József (Pákozdi Hús) az első, 25 góljával.

A 9. forduló részletei

A Pákó csapat csere nélkül állt fel, ami önmagában még nem lett volna baj. Azonban nem csak a cserék hiányoztak, hanem az elképzelés is a játékukból. Az Euro Petrol viszont nagyon összeszedetten focizott és megérdemelten nyert 7-1-re.

a Mirror Fusion játékosai végig fegyelmezetten játszottak és semmi esélyt nem adtak a Medosznak. A Medosz játékából valami hiányzott, mert hiába vezettek sok támadást a befejezésnél mindig volt valami hiba. Végeredmény 4-0 a Mirrornak.

A tizennégy percig tartó gólcsendet a Revans gólfelelőse Lugosi törte meg. A második játékrészben a Kedvencek kicsit többet mutatott, azonban Dani 5 perces kiállításával megpecsételte csapata sorsát. a Revans 4-1- re megérdemelten nyert.

A Pákozdi Hús a 4. percben már 3-0-ra vezetett. Ezután egy laza edzőmérkőzést láthatott a közönség. A Showder Club legjobb játékosa és egyben a mezőny legjobbja Turbók András kapus volt, aki nélkül a Showder nagy vereségbe szaladt volna bele. Így azonban „csak 6-2”.

A PFB Electric HungaryCsemő mérkőzés első percei óvatosan teltek mindkét csapat részéről. A sérüléséből vissza térő Huszti Gyula sajnos egy ütközést követően a 7. percben újra lesérült. Ezt a Csemő csapata nagyon megérezte, kicsit lyukas lett a védelme. Ezt kihasználva Farkas a 12. percben egy „félollóval”, majd egy perc múlva egy félpálya közeli bomba góllal jelezte nagyon nyerni akar. A második félidő sima volt. bár volt helyzete a Csemőnek is, a PFB ért el újabb három találatot. Végeredmény 5-0.

A CFE lendületesen kezdett, gólt szerzett és végig támadó focit játszott. Ezen a napon a Fekete Macska játékosai –ahogy mondani szokták-, ha estig játszanak, akkor sem rúgnak gólt. Nagyobbnál nagyobb helyzeteket hagytak ki és szenvedtek 4-0-s vereséget.

A mérkőzés első tíz perce után 0-0 volt az állás. Ekkor valami beindult a Keverton részéről és félidőben már 5-2 volt a javukra. A második játékrészben két-két gól és sok kihagyott helyzet mindkét oldalon. Végeredmény 7-4.

Egy alsóházi rangadó zárta a 9. fordulót, amelyen nagy küzdelemben, de alacsony színvonalú játékkal az a csapat tudott nyerni, aki többször eltalálta a kaput. Ez a Hungária Értékpapír csapata volt. A Lesz Vigasznál nem látszik forma javulás. Végeredmény 2-0.

A 10. forduló részletei

A Csemő – CFE összecsapás igazi hat pontos meccs volt. Ennek megfelelően nagy elánnal küzdött mindkét csapat. Potyogtak a gólok 1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 4-1 a félidőben. Ennek ellenére semmi nem látszott eldőlni, mert félidő után rögtön 4-2. Ezután egy páros kiállítás a mérkőzés hangulatának megfelelően. A jobban koncentráló Csemő végül 5-2-re nyert.

A Fekete Macska Revans mérkőzésről senki nem gondolta volna előre, hogy egy gólos meccs lesz. Ezt az egy gólt a Revans találta. A Fekete Macska játékosai valószínűleg otthon hagyták a góllövő cipőjüket, mert még azt a helyzetet is kihagyták, amit nem lehet. Gól nélkül pedig nem lehet győzni, viszont egy is elegendő a győzelemhez. Végeredmény 0-1.

A Bercelona Holop találatával már az első percben vezetést szerzett a Pákozdi Hús ellen. Valami csodaszernek köszönhetően az első félidőben partiban voltak, amit a 2-2-es eredmény is mutatott. Azonban a második félidőben elmúlt a szer hatása, vagy Kecskeméti vette be azt (négy gólt rúgott), mert sima 3-7 lett a végeredmény.

A Lesz Vigasznak újabb esélye lehetett volna a pontszerzésre a 13. helyen álló Showder Club ellen. Azonban a Showder-es fiúk megmutatták, hogy a délelőtti teljesítményük és tornán mutatott javuló játékuk nem véletlen. Mutatós támadásokkal lefocizták a Lesz Vigaszt, akik még gólt sem tudtak rúgni. Végeredmény 9-0.

A Keverton csapatában Lendvai Krisztián volt vasárnap a kulcsfigura. Nagy kedvvel játszott és a tőle megszokott magabiztosságot mutatta a labdával. Három gólt rúgott és gólpasszokat adott. A Medosz nem tudta tartani a lépést vele. Végeredmény 2-5.

Utólag nyugodtan mondhatjuk, hogy a forduló legjobb mérkőzése volt az Euro Petrol-PFB Electric meccs. Igaz félidőben a PFB 4-1-re vezetett, de volt még 20 perc, amit nem szomorkodással töltött az Euro Petrol. Előbb Kiss Sándor szépített, majd öt perccel a vége előtt lehozta kapusát a Petrol és gyorsan gólt is ért el. 5 másodperccel a vége előtt egy szabálytalanság után – amit kiállítás is követett – hét méterről szabadrúgáshoz jutott a Petrol. Ezt azonban nem tudta gólra váltani. Végeredmény 3-4.

Sok reményt nem táplált a Hungária Értékpapír ehhez a meccshez, mivel újra csere nélkül álltak ki. Idő kérdése volt mikor fogy el az erő. Ez viszonylag hamar bekövetkezett és a sérülten is játszó Mogyorósi Gábor csk. vezetésével a Kedvencek simán nyertek 5-1-re.

A forduló utolsó mérkőzésére a Pákó csapata kicsit beerősített, aminek a Mirror volt a szenvedője. Félidőben 0-0 volt az állás, 1-0, 1-1, 1-2. A Mirror a 30. percben tudott csak egyenlíteni. A pályán idegesek voltak a játékosok, azonban a padról nyugtató szót kaptak (ez szerintem nem jutott el a címzettekig). Két perccel a vége előtt egy „potya szagú” góllal a Mirror megtudta menteni a meccset és ezzel a dobogón tudott maradni. Végeredmény 3-2.