2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2022. Január 04. 15:01, kedd | Helyi sport

Otthon verte a Ceglédet a TFSE-MTK

A TFSE-MTK 77-69-re legyőzte a Ceglédet a női kosárlabda NB I alapszakaszának csütörtöki mérkőzésén. A Nemzeti Sport tudósítása.

Fotó: Kisfaludi István
(További fotók megtekinthetők lentebb a kapcsolodó galériában.)

A mérkőzés legjobbja a hatodik sikerét arató TFSE-MTK játékosa, Dúl Panka volt, aki 27 ponttal zárt.

KOSÁRLABDA

NŐI NB I

TFSE-MTK-VBW CEKK CEGLÉD 77-69 (25-13, 14-18, 18-16, 20-22)

Városmajor, 150 néző. V: Fodor A., Varga-Záray, Jakab.

TFSE: Theodoreán 5/3, BAA 18/6, DÚL P. 27/15, Király A. 6/6, Pavel 6/3. Csere: Szeitl 5/3, Németh A. 5, Tapley 5, Tóth T., Herman. Edző: Magyar Bianka

CEGLÉD: Katona Sz. 8/3, HOLESÍNSKÁ 18/6, Szirony 2, Szabó P., Baugh 4. Csere: Szabó D. 7/3, Rakita 7, Szabó Flóra 8, Szerelem-Kobolák 3/3, Szabó Fanni 9/3, Viszmeg, Laufer 3. Edző: Sandro Orlando

Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-4. 8. p.: 18-8. 13. p.: 30-22. 17. p.: 35-27. 23. p.: 48-31. 28. p.: 54-45. 33. p.: 59-57. 36. p.: 65-62. 39. p.: 73-66

MESTERMÉRLEG

Magyar Bianka: - A győzelmünket csapatszinten értük el, nagy munka volt, ezen az úton kell tovább haladni. Szép dolgok várnak ránk a következő esztendőben, hiszen bejutottunk a Magyar Kupa döntőjébe, valamint a bajnokság fontosabb, szebb szakasza csak most fog kezdődni. A jövőben kettőzött erővel kell dolgozni és küzdeni.

Sandro Orlando: - Az első félidőben tizennégy eladott labdánk volt, ami rengeteg ezen a szinten. A nagyszünetet követően összeszedtük védekezésünket, kevesebb labdát adtunk el, azonban ellenfelünk jobban dobott távolról, ami a sikeréhez vezetett. Köszönetet szeretnék mondani Szabó Petrának, aki nagymamája halála után is vállalta a játékot.