2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2011. Április 26. 16:31, kedd | Helyi sport
Forrás: InfoCegléd

Országos Asztalitenisz Bajnokság

A Marczibányi téri Ormai László csarnokban rendezték április 21-én és 22-én a legfiatalabb asztaliteniszezők országos bajnokságát.

A ceglédi színeket 4 játékos is képviselte.A kisújonc azaz a 2010 után született kategóriában (ahol közel 50-en indultak) Velkey József,Harczi Konrád és Szabó Márk indult a megmérettetésen..A két utóbbi kislegény első ranglistaversenyén nagyon szépen helyt állt.Mindketten négyes csoportjuk második helyén jutottak tovább a 32-es főtáblára ahol Konrád 3:0-ra győzött ellenfelével szemben.A következő körben szoros szettekben 3:1 arányban maradt alul a szerencsével is jó viszonyt ápoló BVSC-s riválisa ellenében.Márknak is nagyon jó esélye volt a 16 közé jutáshoz de 2:0-as vezetés után nagyon passzív lett és ezt ellenfele kihasználta és végül döntő játszmában legyőzte őt.
Velkey József ebben a korosztályban az első kiemeltként vágott neki a versenynek és jó játékkal, sima győzelmekkel jutott el a döntőig ahol meccslabdákról fordítva megnyerte az országos bajnokságot.Juhász Patrik (KSI) az ötödik szettben 10-8-ra vezetett, Velkey innen fordított 12:10-re…
Az összevont újonc kategóriban főtáblára került Schmiedt Máté és Velkey József.