Hírek
2015. Október 17. 08:29, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Negyedmillióan válthatnak kötelező biztosítást idén
Idén 200-250 ezer kötelező felelősségbiztosítás váltóra számít az első magyar online biztosító.
Közeleg november másodika, amikor a több mint 4,3 millió darabos magyar gépjárműállomány még mindig jelentős részének az üzembentartója ismét megválaszthatja a kötelező gépjármű felelősségbiztosítóját, idén 200-250 ezer váltóra számít az első magyar online biztosító, a Genertel - mondta Csikós Dániel, a biztosító vezérigazgatója az MTI-nek.
A magyar piacon a 2010 első napja után kötött kötelező gépjármű felelősségbiztosítások (kgfb) nem január első napján, hanem a biztosítás megkötésének a napján "fordulnak", vagyis ekkori hatállyal lehet biztosítót váltani. Az új üzembe helyezésekkel, illetve a tulajdonosváltásokkal évről évre csökkent azoknak az üzembentartóknak a száma, akik az év végével válthatnak biztosítót, de még mindig több mint egynegyedük tartozik ebbe a körbe.
A díjakat a biztosítók november 2-áig a szektor felügyeleti szerve, a Magyar Nemzeti Bank honlapján, a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz), illetve a saját honlapjaikon kötelesek megjeleníteni. Két éve a biztosítók már nem kötelesek díjat hirdetni, így annak a társaságnak, amelyik november 2-áig nem hirdet új díjat, automatikusan az utoljára meghirdetett tarifája lesz érvényben 2016. január 1-jétől is.
Idén biztosan hat a váltók preferenciájára az, hogy a román Astra Biztosító magyarországi fióktelepe tevékenységi engedélyét visszavonták, így a tőkeerős, megbízható társaságokat helyezik előtérbe - vélte Csikós Dániel.
A másik újdonságot pedig abban jelölte meg a vezérigazgató, hogy egyre több biztosító a díjaiban elismeri az ügyfelek hűségét. Így vélhetően megszűnik az az általánosan jellemző állapot, hogy az új ügyfél olcsóbban köthet kgfb-t, mint aki már évek óta annak a biztosítónak az ügyfele. Hasonlóan szűkül az a lehetőség, hogy aki az adott biztosítónál felmondja a szerződését, majd ugyanott újraköti, olcsóbb díjra számíthat.
Idén az átlagdíjak további emelkedésére számíthatnak az autósok, melynek mértéke várhatóan a 10 százalékot is meghaladja.
A biztosítók a biztosítási időszak utolsó napját megelőző ötvenedik napig - ez az év végi váltóknál november 11. - értesítik ki ügyfeleiket az új díjakról, a felmondásoknak pedig december 1-ig kell a biztosítóhoz beérkezniük. Az új kgfb-szerződést elég megkötni az év utolsó napjáig - tette hozzá Csikós Dániel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
