Hírek
2016. Szeptember 15. 10:06, csütörtök | Helyi
Nagyra becsüljük a tudást
Duális diákok az Infineonnál
A Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Kara már a második tanévben hirdette meg duális képzését, amely iránt egyre nagyobb az érdeklődés mind a hallgatók, mind a gazdasági élet szereplői részéről. A hallgatók az új képzési formában tanidejük felét az egyetemen töltik, ahol az elméleti tudásukat alapozhatják meg, a képzés másik felében pedig valós munkakörnyezetben szerezhetnek szakmai tapasztalatot.

A 2016/17-es tanévben az Infineon Technologies Cegléd Kft. is csatlakozott a partnervállalatok köréhez. Az összesen 17 vállalat képviselői és a 25 elsőéves diák szeptember 7-én ünnepélyes keretek között írta alá a képzésről szóló szerződést. Az Infineon Technologies Kft. 2 hallgatót vár munkatársai körébe.

A duális képzésben résztvevők valamennyien profitálnak ebből a képzési formából. Az oktatási intézmények korszerűbb, gyakorlatorientáltabb szakembereket tudnak képezni, a vállalatok saját munkaerő utánpótlásukat nevelik ki, míg a hallgatók tanulmányi idejük alatt is fizetést kapnak, amelyet akár tandíjra vagy megélhetésükre fordíthatnak. A duális képzés végén friss diplomával, mégis több éves gyakorlattal kezdik meg pályafutásukat.
A fotókat Rajhárd Bettina és Kiss Viktor készítette.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 28. 07:42, szerda | Sport
Szalai Attila a lengyel Pogon Szczecinhez került kölcsönbe
A válogatott Szalai Attila kölcsönben a lengyel bajnokság élvonalában szereplő Pogon Szczecin labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását.
