Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2017. Március 07. 07:37, kedd | Belföld
Forrás: mti

Munkaszüneti nap lehet nagypéntek, tovább szigorodhat a határzár

Munkaszüneti nap lehet nagypéntek, tovább szigorodhat a határzár

Az Országgyűlés ma a kormány javaslatára tovább szigoríthatja a jogi határzárat, valamint munkaszüneti nappá nyilváníthatja nagypénteket.

Az ülésnap reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd szavazások következnek.

A képviselőknek a határozathozatalok elején nemzetközi szerződéseket kell jóváhagyniuk, ezt követően dönthetnek a jogi határzár további szigorításáról, amelynek egyik legfontosabb változtatása lehet, hogy az illegális bevándorlóknak egészen addig az országhatáron álló tranzitzónában kell várakozniuk, amíg menekültügyi kérelmüket jogerősen elbírálják.

A törvényhozás ezt követően kormánypárti képviselők kezdeményezésére munkaszüneti nappá nyilváníthatja nagypénteket, így a húsvét négynapos munkaszüneti ünneppé válhat idéntől. Zárószavaznak a KDNP bírósági végrehajtásról szóló törvényt módosító javaslatáról is, amely szerint becsérték alatt a jövőben nem lehetne elárverezni ingatlanokat.

A szavazásokat követően hat általános vitát bonyolítanak le, így egyebek mellett terítékre kerül az igazságügyi miniszter nemzetközi magánjogról szóló törvényjavaslata, valamint a büntetőjogi tárgyú jogszabályok módosítása, amit szintén Trócsányi László jegyez.

Az Országgyűlés szerdán folytatja munkáját és jövő hétfőn államfőválasztással fejezi be aktuális ülését.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld

Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is

Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.