2024. április 29, hétfő - Péter

2011. Október 17. 11:12, hétfő | Helyi sport
Forrás: infoCegléd

Most a kevesebb is elég volt

A férfi kézilabda NB I/B hatodik fordulójában az eddig valamennyi mérkőzését megnyerő és így listavezető Ceglédi KKSE a pont nélkül utolsó helyen álló Csömört fogadta.

A hazaiak mérsékelt teljesítménnyel is fölényes győzelmet arattak.

Meglepetésre a több képzetlen, fiatal játékosokból álló vendéggárda az összecsapás első harmadában lépést tudott tartani a hibát hibára halmozó hazaiakkal, akik mintha nem hangolódtak volna rá az összecsapásra. 6-6 után a 20-30. perc között az állás 12-6, majd 12-8-ra alakult. A győztes kiléte persze egy pillanatra sem forgott veszélyben, fordulás után gólról-gólra nőtt az előny, így a végére a ceglédiek tizenkettővel lőttek többet a csömörieknél.

Az edző Kökény István csak a győzelemnek örülhetett: ”Óriási tudáskülönbség van a két csapat között, így számomra érthetetlen, hogy a fiúk miért játszottak idegesen és kapkodva. Tudtuk, hogy ellenfelünk a mezőny egyik leggyengébb csapata, ami bizonyosan közrejátszott abban, hogy nem tudtunk igazán „felpörögni” a hatvan perc során. Az első félidei teljesítményünkért szurkolóink elnézését kérem, de abban feltétlenül bízom, hogy jó csapat ellen ismét jók leszünk.”

Ceglédi KKSE – Csömör 30-18 (12-8)

Cegléd: Erdélyi, Lengyel, Lakos (kapusok), Lepsényi 8, Varga 2, Tóth N. 5, Pocsai 5, Hódi 3, Benke 1, Bányai 1, Kovács 1, Benedek 1, Kupcsik, Bíró 3

Az 5. forduló további eredményei:

Nyíregyháza – Hajdúböszörmény 32-26 ; Balassagyarmat – Békés 30-32 ; Törökszentmiklós – Gyöngyös II 36-23 ; Ózd – Dabas 23-25 ; Hajdúnánás – Mizse KC 23-34 ; Balmazújváros – Eger 38-31

Az élmezőny állása:
1. Ceglédi KKSE 6 6 - - 185-140 12
2. Békés 6 5 - 1 171-154 10
3. Törökszentmiklós 6 4 - 2 184-147 8

Az élcsoportban nyolc pontja van még a Balmazújvárosnak, a Dabasnak, a Balassagyarmatnak és a Nyíregyházának is.

Az ifjúságiak mérkőzésének második félidejének első hét perce csak ceglédi gólt hozott, négyet is, melyekkel öt gólos lett az előny, amit a találkozó végéig sikerült megtartani.

Ceglédi KKSE – 28-23 (14-13)

Cegléd: Lakos, Matócsi 3, Román 4, Komlós, Juhász, Reznák, Nagy, Vígh 7, Tóth G. 5, Kósik 2, Dávid, Bányai 7

A ceglédiek a következő fordulóban legközelebb – október 22-én, szombaton – Hajdúböszörményben lépnek pályára.