Hírek
2020. Április 12. 08:31, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt 14 koronavírus-beteg és 1400 fölé emelkedett a fertőzöttek száma Magyarországon
Meghalt 14 beteg, és százzal nőtt, így 1410-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon - írta a koronavirus.gov.hu vasárnap reggel.
Közölték, újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
Az elhunyt 14 ember - valamennyien idősek voltak - krónikus betegséggel küzdött. A koronavírus magyarországi halálos áldozatainak száma 99-re emelkedett.
Kiemelték, a Pesti úti idősotthonban eddig összesen 198 igazolt koronavírus-fertőzöttet találtak, nyolcan meghaltak.
Az oldal adatai szerint 118-an gyógyultan távoztak a kórházból. Jelenleg 15 333-an vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 33 532.
Hangsúlyozták, hogy a csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. A azonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek.

A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és aki teheti, az maradjon otthon, továbbá mindenki tartsa be az ajánlásokat és a kijárási korlátozásokat, amelyeket a kormány határozatlan időre meghosszabbított. Különösen kérik a budapestieket, hogy tartsák be a korlátozásokat, mert a fővárosban van a legtöbb fertőzött.
Kiemelték továbbá, ahogy az elhunytak adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért nyomatékosan kérik az időseket, hogy maradjanak otthon, és a bevásárláshoz kérjék hozzátartozóik vagy az önkormányzat segítségét.
Az oldalon található térkép alapján továbbra is Budapesten (669 ember) és Pest megyében (215) van a legtöbb fertőzött, majd Fejér (93), Győr-Moson-Sopron (60), Csongrád (45) és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében (44).
A legkevesebb fertőzött Heves megyében (9) található.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását

