2011. Október 10. 11:07, hétfő | Helyi sport

Már csak a Cegléd hibátlan

A férfi kézilabda NB I/B ötödik fordulójában az NB I-es Gyöngyös második csapatával mérkőzött meg idegenben a másodosztály keleti csoportjának listavezetője, a Ceglédi KKSE.

A megnyert találkozót követően már csak a ceglédiek veretlenek a csoportban. A fiúk még pontot sem vesztettek.

Az összecsapás első két gólját a hazaiak szerezték, de amikor – a 10. percben – Pocsai harmadszor is bevette a hazaiak kapuját, már 8-5-re a Tóthot munkahelyi elfoglaltság, Turákot és Molnárt térdsérülés miatt nélkülöző vendégeknél volt az előny. Persze a fiatalokból álló vendéglátók küzdöttek becsülettel, így a játékidő jelentős részében lépést is tartottak ellenfelükkel. A második félidő 12. percében 24-24 volt az állás, tehát addig nem dőlt még el semmi. A tabella éllovasa a hajrában biztosította be a papírformának megfelelő győzelmét.

Az edző Kökény István így értékelt:”Támadásban végig fölényben voltunk, de négy gólnál nagyobb előnyre nem tudtunk szert tenni. Ez abból adódott, hogy védekezésünk nagyon gyenge volt, a játéknak ebben az elemében meg sem tudtuk közelíteni az előző fordulókban nyújtottat. Az utolsó 10 percben Erdélyi 4-5 lövést is hárított, ami nagyon kellett a siker eléréséhez, két szélsőnk, Varga és Pocsai jól használta ki helyzeteit, de nem állt hadilábon a gólszerzéssel a két fiatal, Benke és Lepsényi sem. Ügyes, lendületes vetélytársat győztünk le.”

A jegyzőkönyv: Gyöngyös II – Ceglédi KKSE 32-36 (17-19)

Cegléd
: Erdélyi, Lengyel, Lakos (kapusok), Lepsényi 6, Varga 7, Pocsai 10, Dengi 1, Hódi 2, Benke 6, Bányai, Kovács, Benedek, Bíró 4, Kupcsik

Az 5. forduló további eredményei: Csömör – Nyíregyháza 25-32 ; Békés – Törökszentmiklós 28-24 ; Dabas – Balassagyarmat 34-31, Mizse KC – Hajdúböszörmény 25-26 ; Eger – Ózd 28-24 ; Hajdúnánás – Balmazújváros 23-25

Az élmezőny állása:
1. Ceglédi KKSE 5 5 - - 155-122 10
2. Békés 5 4 - 1 139-124 8
3. Balassagyarmat 5 4 - 1 152-141 8
4. Törökszentmiklós 5 3 - 2 148-124 6

Még további négy csapatnak (Balmazújváros, Gyöngyös II., Dabas és Nyíregyháza) van hat pontja

Az ifjúságiak mérkőzése az egy héttel ezelőttivel azonos forgatókönyv szerint alakult. Akkor a Békés, most a Gyöngyös vezetett a hajráig, amikorra a ceglédi fiatalok ledolgozták korábbi, néha négygólos (16-12) hátrányukat, a 25. percben 21-22 volt az állás. A befejező öt perc most sem sikerült…..

Gyöngyös – Ceglédi KKSE 25-23 (13-9)

Cegléd
: Lakos, Matócsi 5, Román 6, Komlós, Juhász 1, Reznák 2, Nagy, Vígh 3, Tóth G. 1, Kósik, Dávid, Bányai 5

A Ceglédi KK SE értesíti szurkolóit, hogy 13-án, csütörtökön barátságos mérkőzésre kerül sor a Cegléd és a Nagy Károly vezette NBI-es Gyöngyös gárdája között. A mérkőzés 17:30-kor kezdődik, a belépés díjtalan. Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

A 6. fordulóban esedékes Cegléd–Csömör bajnoki mérkőzés szombaton 18 órakor kezdődik a városi sportcsarnokban.