Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2012. Április 20. 07:03, péntek | Belföld
Forrás: OrintPress

Már 250 ezren igényeltek magyar állampolgárságot

Már 250 ezren igényeltek magyar állampolgárságot

Wetzel Tamás egyszerűsített honosításért felelős miniszteri biztos tájékoztatása szerint szerdán beérkezett a 250 ezredik magyar állampolgársági kérelem, eddig mintegy 157 ezren tették le a magyar állampolgársági esküt.

A legtöbb kérelmet Csíkszeredában, Szabadkán és Kolozsváron adták be – áll a Nemzetpolitikai Államtitkárság közleményében.

Letette a napokban továbbá magyar állampolgársági esküjét a Máramarosszigeten élő, 103 éves Bálint Imre is. Hozzá előrehaladott korára való tekintettel személyesen szálltak ki a Magyar Köztársaság kolozsvári főkonzulátusának munkatársai. Ezzel a kérelmező immár harmadjára lett magyar állampolgár, miután kérelmét a szokásosnál gyorsabban, soron kívül bonyolították le – derül ki a közleményből.

Az utóbbi 16 hónapban a nagyon komoly szervezésnek köszönhetően az eljárás továbbra is zökkenőmentes, mind a kérelmek átvétele és elbírálása, mind az ünnepélyes állampolgársági eskütételek fennakadás nélkül mennek – fogalmaz a közlemény.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.