Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2012. Március 12. 14:03, hétfő | Belföld
Forrás: STOP / MTI

Lassan nem lesz tűzoltóság sem

Lassan nem lesz tűzoltóság sem

Az idén tovább működhet a tiszaföldvári székhelyű önkormányzati tűzoltóság.

Miután a város önkormányzata a költségvetési tartalékából pótolni tudta az állami támogatás csökkenése miatt hiányzó pénz nagy részét - közölte Hegedűs István, Tiszaföldvár független polgármestere.

Az elöljáró hozzátette: a tűzoltóság a korábbi években gond nélkül működött, annak költségeit az állami normatíva és az önkormányzati hozzájárulások fedezték. Az idei évtől azonban a központi támogatást egy másféle szorzóval számolják, aminek a következményeként a támogatás kereken 10 millió forinttal csökkent.

A működtetéshez hiányzó anyagiak előteremtését nagyban nehezítette, hogy Martfű kilépett a tűzoltóság fenntartásához hozzájáruló települések közül. Lépését azzal indokolta, hogy a műszaki mentés és a tűzoltás állami feladat, ráadásul az önként vállalt feladat ellátásához az alapító önkormányzatok közül több évek óta nem adott pénzt.

Hegedűs István tájékoztatása a tavalyinál 10 millió forinttal kevesebb összeget két tűzoltó elbocsátásával és a dologi kiadások csökkentésével sikerült lefaragni 6 millió forintra.

Mint hozzátette, ezt a pénzt próbálták meg az alapítóktól összeszedni, de ez nem sok sikerrel járt, mert a szűkös költségvetésű Cibakháza, Kengyel és Rákócziújfalu csak minimális összeget tudott felajánlani. Ezért a pénz döntő hányadát úgy biztosították, hogy a tiszaföldvári képviselő-testület az általános pénzügyi alapja terhére a már odaítélt támogatási összegen felül további 5 millió forintot szavazott meg a tűzoltók munkájához.

Amíg a tiszaföldvári tűzoltóság működik, addig Martfűre is innen fognak elsőként kivonulni a szakemberek egy esetleges tűzesethez, az önkormányzat kilépésétől függetlenül - mondta a polgármester.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app

Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld

Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját

Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.

2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld

Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula

Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.