Hírek
2012. November 29. 15:04, csütörtök |
Helyi
Forrás: infoCegléd
Kökény és Fia Családi Borászat újbora Magyarország 2012. év legjobbjai közt
Díjnyertes chardonnay

A IX. Magyarországi Újbor és Sajt Fesztiválon idén újra alkalom nyílt hazánk újborainak és sajtkülönlegességeinek megkóstolására. A gasztronómiai program 2012. november 24. és 25. között várta az érdeklődőket.
Az idei Újbor versenyre 277 bor nevezett az ország 22 borvidékéről. A térség borait a Kökény és Fia Családi Borászat, valamint a Klément Borászat borai képviselték. Mindkét borászat rangos elismerésben részesült. A sikeres versenyről Kökény Benőt kérdeztük:
![]() |
![]() |
|
”Már évek óta részt veszünk ezen a fesztiválon, idén Borászatunk öt újborral nevezett a versenyre. A bemutatott borok között a Fischer parti Rozé, a Pinot Noir, a Cserszegi fűszeres és a Zöld Veltelini ezüstérmes lett, Chardonnay borunk pedig „ Magyarország 2012. év legjobb újbora” elismerésben részesült .”

Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 11:06, csütörtök | Helyi
A gimnázium történetét mutatja be a tárlat
2025. Szeptember 17. 15:53, szerda | Helyi
Közútkezelői tájékoztatás - Kossuth toborzó ünnepély és huszárfesztivál
2025. Szeptember 09. 12:16, kedd | Helyi
”Az én hazám az égig ér”
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.


