Hírek
2012. Október 10. 14:00, szerda |
Helyi
Forrás: Bors
Kizárt a testvérharc Ungváriéknál
A judós testvérpár nem áll ki egymás ellen.
Ahogy a két Klicsko fiú, Vladimir és Vitalij sem húz kesztyűt egymás ellen a ringben, arra is hiába várunk, hogy a két magyar judós, Ungvári Miklós és Attila tétmeccsen nézzen farkasszemet a tatamin.
Öt hónap múlva ismét edzésbe áll Ungvári Attila, akit nagy port felvert doppingügye miatt 2013. február 12-ig eltiltottak. A ceglédiek judósa a válogatottba is visszatérne, csakhogy ehhez esetleg meg kellene küzdenie a bátyjával, az olimpiai ezüstérmes Miklóssal a 73 kilósok indulási jogáért.
„Meccs és válogatózás kizárva – jelentette ki a Borsnak Miklós –, ugyanis az öcsémmel nem háborúzom. Egy korábbi magyar bajnoki döntőben megtettük, akkor ipponra dobtam. Az volt az utolsó éles küzdelmünk, megjegyzem, Attila ma már jobb nálam.”
Miklós hozzátette, amint a két Klicsko sem harcol egymás ellen, ők szintén elkerülik a másikat. Az idősebbik Ungvári a jövő évi budapesti Eb-n várhatóan a 66 kilóban verseng, utána felmegy a 73 kilósok közé. Attila elmondta, gyermekkorukban látták, édesanyjuk mennyire szomorú, ha egymást püfölték a tatamin, és ez is közrejátszott az elhatározásukban.
„Kétlem, hogy jobb vagyok Miklósnál, élénken él bennem a vérre menő rangadónk, amikor egy válldobással elintézett – tette hozzá az ifjabbik Ungvári. – Ha sikerül ismét formába lendülnöm, a budapesti Európa-bajnokságon a hetvenhárom kilósok közt versengenék, utána súlycsoportot váltok én is. Arról álmodozunk, hogy a 2016-os riói olimpián a bátyám a hetvenhárom kilósok között szerepel, jómagam a nyolcvanegy kilóban lépek tatamira.”
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 29. 15:00, szerda | Bulvár
Idén is számos világsztár ad koncertet a Paloznaki Jazzpikniken
Idén is számos világsztár, köztük Rick Astley, a Matt Bianco, az Earth, Wind & Fire Experience, Gregory Porter és Ella Eyre ad koncertet az immár 14. Paloznaki Jazzpikniken augusztus 6-tól 8-ig.
