2024. április 27, szombat - Zita

2024. Február 22. 18:27, csütörtök | Helyi

Kiss Izabella karatés nyerte a 11. népszerűségi versenyt

Idén is a Ceglédi Sport facebook csoportjának felületén voksolhattak a szurkolók, hogy ki kapja a Cegléd Legnépszerűbb Sportolója 2023 díjat, melyet a győztes a Gál József Sportcsarnokban megrendezésre kerülő XXI. Ceglédi Sportgálán vehet majd át február 24-én. Összesen 3.410 szavazat futott be, ami országos szinten is komoly szám, pláne, hogy idén csupán három napig lehetett voksolni a jelöltekre.

A szavazás ebben az évben is tartogatott izgalmakat. A második napon az akkori első és második helyezett között egyetlenegy szavazatnyi különbség volt, sőt a lezárás után is van két-két sportoló, akik egy-egy szavazatnyi különbséggel végeztek.

Kiss Izabella 10 éves. Cegléden született, a Református Általános Iskola 4/a osztályos tanulója.

Karatés pályafutását 2022. nyarán kezdte, a Seijin SE- ben. Azóta is az Orosz Dojo sportolója.

Élete első versenyén, a 2022 decemberében megrendezett Kyokushin karate utánpótlás OB versenyen felállhatott a dobogó legfelső fokára.

A tavalyi évben sikert sikerre halmozott a kisebb és rangosabb versenyeken. Pécel kupa Országos Bajnokság I. hely, Tehetségek Nemzetközi Bajnoksága Szegvár, I. hely, Szlovák bajnokság I. hely, Furkó Kálmán emlékverseny (világkupa) I. hely, XXV. Bushido kupa Magyar Bajnokág I. hely, Dana Cup Győr (Európabajnokság) I. hely, Mikulás Kupa I. hely. Szegváron ő lett a legharcosabb versenyző, amiért különdíjat is kapott.