2011. Április 18. 09:57, hétfő | Helyi sport
Forrás: InfoCegléd

Kettős győzelem

Vasárnap este a rájátszásban szereplő ceglédi női és férfi csapat is győzött.

Női NB-1A rájátszás a 11. helyért. A rájátszás két nyert összecsapásig tart, az első mérkőzésen Budapesten a BSE győzőtt, a meccseben maradáshoz feltétlenül kellett a győzelem, ami magabiztosan meg is született.

Cegléd EKK- BSE FCSM 78-62
(16-14,22-17,21-10,19-21)

Cegléd: Baksa 10, Kavalliauskaite 23/3, Orbán 2, Dobrowolska 9/3, Varda 16,
cs.: Filipowicz D, Filipowicz V, Józan, Kobolák 6, Nagy, Pap 10, Rutner R 2.

A nagyszerűen játszó Kavaliauskaite vezérletével a csapatunk végig magabiztosan vezetett, a negyedik negyedben már a cseréink is pályára léptek. A csapatunk a mezőnyből kiemelkedően jól 52.4 %-os eredményességgel dobott.
A 11. hely sorsa csütörtökön Budapesten dől el a harmadik mérkőzésen.

Férfi NB-1B rájátszás a 9-12. helyért. A kiírás szerint kőrmérkőzésen dőlnek el a helyezések.

cs: Zelenyák 2, Csapai 19

Csapatunk   a távozott lengyel idegenlégiós Przemyslaw nélkül, de soraiban tudva a héten Magyar Kupát nyert két szolnoki játékost, Szabó Pétert és Nagy Balázst állt fel, a két szolnoki 47 ponttal  járultak hozzá a győzelemheza korábbi meccsek vezéregyénisége Szarvas Gábor, ma halványabb teljesítményt nyújtott a megszokottnál, a mezőny legjobbja ismét Vavra András volt, aki 26 pontja mellett még 18 lepattanót is szerzett ezzel 42 IBM pontot gyűjtött.