2024. május 4, szombat - Mónika

2012. December 03. 12:27, hétfő | Helyi sport

Két bajnoki arany

Kitűnően szerepeltek a ceglédi judosok a II. osztályú felnőtt országos bajnokságon.

A versenyen az I. osztályú O.B. I-V. helyezettje kivételével bárki elindulhatott. Szép számú mezőny, közel száz induló mérlegelt. A CVSE Judo szakosztályát 3 fő képviselte. A legnépesebb mezőnyben, a 73kg-ban 20 fő indult, itt Nagy Ádám három győzelem, két vereséggel VII. helyen zárt. A súlycsoportot a másik ceglédi induló, a végig kiegyensúlyozottan dolgozó, öt mérkőzést nyerő Mester Dániel nyerte. A 90kg-ban induló Zombori Lajos, az előző évekhez hasonlóan idén sem talált legyőzőre, s így szintén aranyérmes lett.

Másnap a főiskolás O.B.-ot rendezték, ahol Nagy Ádám és Zombori Lajos lépett szőnyegre. Az egri Eszterházy Károly főiskola tanulói kiválóan teljesítettek. A 73kg-os Ádám, csak az U23-as Európa Bajnok, Zámbori Bencétől szenvedett az elődöntőben vereséget, így bronzérmet szerzett. Zombori Lajos egészen a döntőig menetelt 90kg-ban, ahol a londoni olimpikon Csoknyai László csak a hosszabbításban tudta őt legyőzni.

December 6-án, csütörtökön 14:00 órától, a CVSE Sportcsarnokban (Damjanich út 3.) rendezik a városi judo bajnokságot.

A versenyen minden alsó tagozatos általános iskolás fiút, lányt szeretettel vár a rendezőség.