Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2018. Február 28. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Kékestetőn már 1 méteres a hó

Kékestetőn már 1 méteres a hó

Kékestetőn már 100 centiméter a hó vastagsága - derült ki az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapjára kedd este feltöltött adatokból.

Magyarország legmagasabb pontján nem sokkal 21 óra előtt -15,5 Celsius-fokot mértek, és havazott.

Tóth Tamás, az M1 aktuális csatorna meteorológusa az MTI-nek elmondta: utoljára 2013 márciusában volt a Kékestetőn 1 méteres a hóvastagság, előtte évtizedekig nem.

Magyarországon a valaha mért legnagyobb havat Kőszeg-Stájerházak mérőállomáson regisztrálták 1947 februárjában, 1,51 méter vastag volt a hótakaró.

Fotó: kekesteto.hu

Címkék: , havazás, kékestető

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld

Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.