Hírek
2011. December 11. 14:23, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Jövő héten döntenek az új munka törvénykönyvéről
A honatyák jövő héten döntenek többek között az új munka törvénykönyvének végleges formájáról, valamint megválaszthatják a Kúria és az Országos Bírósági Hivatal elnökét.
Az új munka törvénykönyvének tervezetéről múlt héten kötött megállapodást a kormány a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletekkel.
Kedden döntenek a képviselők az új munka törvénykönyvéről, amelynek tervezetéről az egyeztetéseket követően múlt héten született megállapodás annak a kollektív munkavállalói jogokra és a munkaviszonyra vonatkozó részéről a kormány, a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletek között.
A megállapodást követően Matolcsy György úgy fogalmazott: az aláírók egyetértenek abban, hogy Magyarországnak szüksége van egy új törvényre, amely segíti az új munkahelyek megteremtését, védi a meglévőket és rugalmas munkavállalói formákat tesz lehetővé.
A képviselők megválaszthatják a Kúria, valamint az Országos Bírósági Hivatal elnökét is. Az előbbire Dr. Darák Péter, míg utóbbira Dr. Hanák Tünde a jelölt. Személyükről titkos szavazással döntenek majd a honatyák.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
