2011. Október 24. 12:06, hétfő | Helyi sport
Forrás: infoCegléd

Újabb kiütéses győzelmet arattunk!

Védekezés felsőfokon és kinyílt a „gólzsák” is

A férfi kézilabda NB I/B hetedik fordulójában a bajnokságot vezető Ceglédi KKSE az addig két győzelmet arató Hajdúböszörmény otthonában lépett pályára. A hazaiak csupán az első negyedórában tudták kétségessé tenni a listavezető győzelmét, amely így továbbra is pontveszteség nélkül vezeti a mezőnyt.

Hajdúböszörmény – Ceglédi KKSE 25-39 (7-16)

Cegléd: Erdélyi, Lengyel, Lakos (kapusok), Lepsényi 11, Varga, Tóth N. 3, Dengi 1, Pocsai 8, Hódi 6, Benke 1, Bányai, Kovács, Benedek 1, Kupcsik 3, Bíró 5

6-4-re még a hajdúságiak vezettek, amitől kezdve viszont csak egy csapat, a Cegléd volt a pályán. No, nem szó szerint kell ezt érteni, hanem úgy, hogy a játékidő további részében az ő akaratuk érvényesült, aminek köszönhetően már az első félidő végére kilenc gólos vezetést szereztek, mely előny a fordulás után még tovább nőtt.
Az elmúlt heti mérsékeltebb, de győzelmet eredményező játék után most az azt megelőző fordulókhoz hasonló pazar teljesítménnyel rukkolt ki a gárda és aratta ilyen különbséggel is megérdemelt sikerét.

Az edző Kökény István elsősorban a fiúk remek védekezését és Erdélyi kitűnő kapusteljesítményét emelte ki, melynek eredményeképp’ a hazaiak a 6-4-es vezetésük után több mint 10 percen át nem tudtak gólt szerezni, ami lényegében el is döntötte a bajnoki pontok sorsát.

A 7. forduló további eredményei: Mizse KC – Nyíregyháza 26-27 ; Gyöngyös II –Balassagyarmat 31-29 ; Békés – Ózd 31-30 ; Csömör – Törökszentmiklós 21-32 ; Dabas – Balmazújváros 23-24 ; Eger – Hajdúnánás 25-22

6. Dabas 7 4 - 3 194-184 8

Az ifjúságiak mérkőzésén fej-fej mellett haladtak a csapatok. Végül a hazaiak nyerték meg az izgalmas találkozót.

Hajdúböszörmény – Ceglédi KKSE 28-25 (15-14)
Bányai 6, Vígh és Tóth G. 5-5 gólt szerzett a 25-ből.

A ceglédiek a következő fordulóban – október 29-én, szombaton – a Nyíregyháza együttesét fogadják a városi sportcsarnokban.

2024. Április 16. 12:02, kedd | Helyi sport