Hírek
2021. Szeptember 10. 08:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ítélethirdetés előtt gázolta halálra a vonat egy gyilkossági ügy vádlottját
Vonatbaleset áldozata lett az ítélethirdetést megelőző napon a tóalmási emberölésként ismertté vált büntetőügy vádlottja.
A Budapest Környéki Törvényszék csütörtökön az MTI-vel azt közölte: ítélethirdetés helyett rendkívüli bejelentéssel zárult annak a vádlottnak a tárgyalása, aki ellen az ügyészség korábban előre kitervelten és védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt emelt vádat.
A bíró a tárgyaláson ismertette a rendőri jelentés egy részét, mely szerint a "tóalmási emberölésként" ismertté vált büntetőügy vádlottja az a fiatal férfi, aki az ítélethirdetést megelőző napon vonatbaleset áldozata lett.
A férfit szerdán reggel egy Kőbánya-Kispestről Székesfehérvárra tartó vonat gázolta halálra a Kőér utca közelében.
A bíróság a halotti anyakönyvi bizonyítvány beszerzését követően tárgyaláson kívül dönthet a büntetőeljárás megszüntetéséről.
Az ügyről azt írták, három évvel ezelőtt indult a büntetőeljárás, miután 2019. április 5-én, egy tóalmási emésztőgödörből kerültek elő egy 2013 óta eltűntként keresett nő maradványai.
A férfi azzal vádolták, hogy 2013. szeptember 7-én a nőt egy párnával megfojtotta, majd a holttestet az ingatlanuk mellett található emésztőgödörbe dobta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
