Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2011. Július 16. 14:25, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Isten óvd a svájci frank hiteleseket! - 236 Ft

Isten óvd a svájci frank hiteleseket! - 236 Ft

Egy pillanatig a 236 forintot is érintette péntek délután a svájci frankkal szembeni árfolyam.

Amíg az európai adósságválságra és az amerikai adósságplafon emelésére nincs megoldás, addig a frank tovább erősödhet. Elemzők szerint ebben az esetben is egyértelmű 'lufiról' van szó.

 

A svájci frank önmagában nem egy 'értelmes' befektetési forma. A menedékdevizának tekintet eszköz ugyanis 0,25 és 0,5 százalék közötti hozamot ígér, de ezenkívül semmi mást, ha pedig a piaci trend megváltozik, akkor az eddigi frankvásárlók nagyot veszíthetnek.

Svájci frankért a nemzetközi piacon nem lehet például aranyat, vagy éppen olajat, esetleg gázt vásárolni. Kizárólag az árfolyam emelkedéséből lehet profitálni, azt pedig a korábban Magyarországon, Lengyelországban, Ausztriában vagy éppen Csehországban elterjedt svájci frank alapú hitelek hajtják felfelé. Új kölcsön folyósítások gyakorlatilag nincsenek, a meglévőket viszont jelentős részében törlesztik, ez pedig automatikusan frankvásárlásokat generál.

Rossz hír a devizahiteleseknek, hogy vélhetően jó pár hónapig ezen a szinten leget a svájci frank forinttal szembeni árfolyama, és a jelenlegi adósságválságban 1-2 éven belül van arra reális esély, hogy újra 200 Ft alá menjen az árfolyam. A korábbi 140-150 Forintos árfolyam elérésére azonban jelenleg illúziónak tűnik. Vélhetően a mostani árfolyamszintek mellett annak ellenére sokan választják majd a kormány által kezdeményezett árfolyamrögzítést, hogy csak pár évre eltolják a fizetési problémát, amely 3 év múlva kamatostul jöhet ismét vissza.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot