2024. április 29, hétfő - Péter

2022. Március 21. 11:01, hétfő | Helyi sport

Hazai győzelem

A CEKK 82-68-ra nyert a BKG-PRIMA Szigetszentmiklós csapata ellen a női kosárlabda NB I alapszakaszának utolsó, szombati játéknapján. A Nemzeti Sport tudósítása.

VBW CEKK Cegléd-BKG-PRIMA Szigetszentmiklós 82-68 (24-19, 27-13, 17-15, 14-21)

(Fotó: Kisfaludi István)
További fotók megtekinthetők lentebb a kapcsolodó képgalériában.

Albertirsa, 50 néző. V: Pozsonyi, Horváth Cs., Németh P.

CEGLÉD: Szabó D., SZABÓ FANNI 13/3, HOLESINSKA 26/6, Szabó P. 6, Baugh 10. Csere: Katona 4, Kobolák 6, Laufer 12/6, Szirony, Rakita 5/3, Viszmeg. Edző: Sandro Orlando

BKG: Zsivaljevics 10/6, Vári 7/6, Davis 5, CAMPISANO 12, ALDAZABAL 10/3. Csere: Angyal 12/3, Benke 2, Mudra 6/6, Raus 4/3. Edző: Gedei Tibor

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-8. 10. p.: 24-19. 18. p.: 46-30. 23. p.: 53-35. 34. p.: 76-53

MESTERMÉRLEG

Sandro Orlando: - Nagyon örülünk, mert hosszú idő után végre nyertünk. Jól dolgoztak a lányok a héten, összeszedettek voltak, és hétvégén csak így lehet nyerni.

Gedei Tibor: - A Cegléd az első félidőben a játék minden elemében jobb volt. Amit megbeszéltünk, hogy gyorsan játsszunk, abból semmi sem valósult meg. Nagyon statikusak voltunk és a lepattanóharcot is elbuktuk, pedig erre külön készültünk.

A kiírás szerint az alapszakasz 1-8. helyezettje indul harcba a bajnoki címért. A negyeddöntő, az elődöntő és a helyosztók (3-8.) az egyik fél második győzelméig tartanak, a döntő az egyik fél harmadik győzelméig. A párharcok során az első, a harmadik és az ötödik mérkőzésen a pályaválasztói jog azt a csapatot illeti meg, amelyik az alapszakaszban jobb helyezést ért el.

A 9-12. helyezettek a bennmaradásért folytatják (playout). A csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. A körmérkőzés végén a 12. helyezett kiesik az NB I-ből.