2024. április 29, hétfő - Péter

2011. November 28. 14:39, hétfő | Helyi sport
Forrás: infoCegléd

Hazai és külföldi judo sikerek

Újabb bajnoki címekkel, valamint további hazai és külföldi sikerrel büszkélkedhet a ceglédi judo szakosztály.

Újabb két országos bajnoki cím

Ű
Kecskeméten rendezték a hagyományos Zsoldos Zsolt emlékversenyt, ahol a gyermek, diák és serdülő korosztályú versenyzők küzdöttek meg az érmekért. A közel négyszáz induló között tíz ceglédi judoka is tatamira lépett. Különösen a gyermek korosztályban volt sűrű a mezőny. A fiatalok jól szerepeltek, négy éremmel tértek haza.

• Serdülő Fiú 50kg: II. helyezett Simoncsik Zoltán

Másodosztályú Országos Felnőtt Bajnokságot rendeztek Újpesten. A versenyen bárki részt vehetett, kivéve az I. osztályú OB 1-5. helyezettjeit. A RESTART-CVSE Judo szakosztályát két fő képviselte. Kiválóan szerepeltek, hisz mind Zombori Lajos a férfi 90kg-ban, mind Ungvári Zoltán a férfi 73kg-ban bajnoki címet szerzett.

Sikerek itthon és külföldön

Romániai Szatmárnémetiben rendezte a helyi Unio Judo Klub a hagyományos meghívásos judoversenyét. A RESTART-CVSE Judo szakosztályát 3 fő képviseelte, közülük ketten a dobogó legfelső fokára verekedték magukat.

Eredmények:

• U15 Leány 32kg: I. helyezett Tamasi Szandra
  • Fiú 42kg: I. helyezett Kovács Milán
  • 45kg: V. helyezett Simoncsik Zoltán

Baja adott otthont az idei Diák „C” Országos Bajnokságnak. A legkisebb korosztály (10 évesek) versenyén 164 judoka mérlegelt. A ceglédi judosok négy fővel indultak a rangos viadalon, amelynek erejét mutatja, hogy három győztes mérkőzéssel is „csak” hetedik tudott lenni a 30kg-os Meleg Dániel, ahogy szintén hetedik lett 36kg-os Ócsai Ádám. Ebben a súlycsoportban született a ceglédi különítmény egyetlen érme. Pálinkás Milántól előzetesen is érmet vártak az edzők. A döntőig három ippon győzelemmel jutott el, ott azonban fejet kellett hajtania egri riválisa előtt, s így ezüst érmet szerzett.

2024. Április 16. 12:02, kedd | Helyi sport