Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2018. Január 25. 12:48, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Hátba szúrta férjét egy szombathelyi nő, felfüggesztett büntetést kapott

Hátba szúrta férjét egy szombathelyi nő, felfüggesztett büntetést kapott

Életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt, gyorsított eljárásban felfüggesztett szabadságvesztésre ítéltek egy szombathelyi nőt, aki december 30-án hátba szúrta férjét

- tájékoztatta a Vas Megyei Főügyészség vezetője csütörtökön az MTI-t. Simon József közölte: a vádlottat ittas férje bántalmazta és durván szidalmazta a konyhában. A nő felszólította, hogy hagyja őt békén, majd amikor a sértett hátat fordított neki, késsel megszúrta.

A sértett a szúrást nem vette észre, lefeküdt aludni. Késő este, amikor családtagjai hazaértek, hátfájásra panaszkodott, de ezt a részegségének tulajdonítottak és aludni küldték. Másnap azonban fokozódtak a panaszai, ezért mentőt hívtak. Kórházba vitték, ahol életmentő műtétet hajtottak végre rajta.

A büntetlen előéletű vádlottat a Szombathelyi Törvényszék jogerősen két év - három év próbaidőre felfüggesztett - szabadságvesztésre ítélte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak

A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.