Hírek
2012. Január 01. 08:22, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Hatalmas adóssághegyek a városokban
Csaknem háromszorosára nőtt 2006 és 2010 között a megyei jogú városok adósságállománya az Állami Számvevőszék közzétett jelentései alapján.
A huszonhárom város összes adóssága a tavalyi év végén mintegy 350 milliárd forintot tett ki, miközben 2006-ban még 130 milliárdot sem ért el - írja a Magyar Hírlap.
A számvevőszék vizsgálata szerint a legnagyobb adósságot, 37,9 milliárd forintot Pécs halmozta fel 2010-re, Baranya megye központjában megháromszorozódott az eladósodottság a ciklus során, de hasonló cipőben jár az ország legnagyobb vidéki városa, Miskolc is, ahol ez idő alatt 10,9-ről 32 milliárd forintra nőtt a teljes adósság mértéke. A két nagyváros még ilyen növekményével sem lóg ki a sorból, mivel Dunaújvárosban (2010-ben 16,3 milliárd forint adósság) és Érden (10,6) majd tízszeresére nőtt az önkormányzat tartozása négy év alatt.
Az ÁSZ több város esetében azonnali intézkedéseket lát szükségesnek az adóssághegyek kezelésére, amelyek egy részét ugyanakkor sok helyen a svájci frankban és euróban fejlesztésre felvett óriáshitelek törlesztőrészleteinek emelkedése okozott. A számvevők szinte kivétel nélkül intézkedési tervet javasoltak az önkormányzatoknak, s arra is figyelmeztettek, hogy a nagy költségű beruházások terveit újra kellene gondolni. Figyelemre méltó, hogy azokon a helyeken (Győr, Zalaegerszeg és Veszprém) is nőtt a tartozás mértéke, ahol egyébként az ÁSZ ellenőrei stabil pénzügyi helyzetet, egyensúlyt találtak. Ráadásul még a legkisebb tartozást felhalmozó városokban is többmilliárdos az eladósodottság, így Zalaegerszegen (2,1 milliárd forint) és Salgótarjánban (3,2) is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
