Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2017. Július 25. 07:29, kedd | Belföld
Forrás: mti

Három magyar érem az EYOF nyitónapján

Három magyar érem az EYOF nyitónapján

Három érmet nyertek a magyarok a győri 14. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) hétfői nyitónapján.

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) honlapjának beszámolója szerint a 200 méter pillangón győztes úszó, Berecz Blanka szerezte meg az első magyarországi rendezésű olimpiai esemény első magyar dobogós helyezését. Nagy Réka 400 méter vegyesen végzett az élen, míg Fábián Fanni, Múzsnai Zsófia és Pózvai Kiara társaságában a 4x100 méteres gyorsváltóban harmadik lett.

Így a magyar csapat az éremtáblázat második helyén áll két arany- és egy bronzéremmel.

Győzelemmel mutatkoztak be a lány kézilabdázók, akik 43-26-ra múlták felül a hollandokat, a fiúk viszont 34-21-re alulmaradtak a németekkel szemben. A fiú röplabdázók 3-0-ra kaptak ki az oroszoktól, ugyanilyen arányú vereséget szenvedtek a lányok is a szerbektől. Nyertek viszont a lány kosarasok 60-45-re a németek ellen.

A szombatig tartó viadalon tíz sportágban, 130 versenyszámban vetélkednek a 14 és 18 év közötti fiatalok. A győri eseményre ötven országból 2500 sportoló és 1100 kísérő érkezett. A magyar színeket 152 versenyző képviseli.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk