Hírek
2013. Április 22. 14:06, hétfő |
Bulvár
Forrás: MTI
Haneke kosarat adott Brad Pittnek
Kosarat adott Brad Pittnek Michael Haneke, visszautasítva a felkérést egy film megrendezésére.
Haneke az Ö3 osztrák rádiónak elmondta: a hollywoodi színész produkciós cége néhány hete felkérte őt, hogy legyen a rendezője egy filmnek, amelynek Pitt lett volna a főszereplője.
"(Brad Pitt) szerette volna, hogy én legyek a rendező. De egyáltalán nem érdekelt a téma, és egyébként sem rendezek mások forgatókönyveiből" - mondta Haneke, aki magát inkább szerzőnek, mint rendezőnek tartja. "Semmi kifogásom a személye ellen, de én a szerepekhez keresem ki a színészeket" - tette hozzá.
A 71 éves Michael Haneke korábban főként Európában számított elismert rendezőnek. Legutóbbi filmjével, az Amourral (Szerelem) azonban nem csak az európai filmfesztiválokon tarolt, de a tengerentúlon is hírnévre tett szert.
"Az amerikai mainstream filmek amúgy sem illenek hozzám" - mondta az Ö3-nek. Szerinte az amerikai fősodorbeli filmgyártás "a válaszok mozija": a nézőnek, amikor kijön a moziból, úgy kell éreznie, hogy "a világ tökéletesen rendben van". Az én filmjeimben soha nem ez a helyzet - tette hozzá.
Elmondta azt is, hogy az Amour sikerével járó utazgatások után most már hamarosan el akar kezdeni dolgozni egy forgatókönyvön. Erről egyelőre csak annyit mondott, hogy a témának "az internethez lesz köze".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 05. 07:42, szerda | Bulvár
Méhkasnak álcáztak egy illegálisan épült apartmant Isztriában
Tulajdonosa méhkasnak álcázta illegálisan épült apartmanját az isztriai Umagban; Vigyázz, méhek! veszélyre figyelmeztető táblát tett ki, mindezt azzal a céllal, hogy elriassza a potenciális látogatókat vagy ellenőröket
2025. Február 04. 07:41, kedd | Bulvár
Negyven évbe tellett megfejteni egy kétezer éves szöveget Izraelben
Negyven évvel felfedezése után megfejtettek egy kétezer éves szöveget Izraelben új fényképészeti technológia és a mesterséges intelligencia segítségével.
2025. Február 02. 08:34, vasárnap | Bulvár
Franciaország állami intézetet hozott létre a mesterséges intelligencia ellenőrzésére
Franciaország létrehozta a mesterséges intelligencia felügyeletével foglalkozó állami intézetet, amelynek feladata az új technológiában rejlő lehetséges kockázatok előrejelzése - jelentette be a kormány.
2025. Február 01. 09:14, szombat | Bulvár
Rekordszintre nőtt az Apple árbevétele
Az Apple Inc. az elemzői várakozásokat meghaladó mértékben növelte bevételét és adózott eredményét a tavalyi utolsó negyedévben.