Hírek
2013. Szeptember 23. 09:19, hétfő |
PR
Forrás: InfoVáros
Halloweeni-i véradás Sopronban
Halloween hétvégéjén, idén első alkalommal szerveznek véradást a Soproni Hotel Sziesztában a Vöröskereszt kedves vámpírjainak segítségével.
Október 31-én, a véradással egybekötött halloween-i programok mellett a Hotel Szieszta különleges akcióval hívja fel a figyelmet a véradás fontosságára. Véradó lehet minden 18- és 65 év közötti egészséges felnőtt, aki önkéntesen saját véréből ad, melyből különböző vérkészítmények készülnek. Az így levett egy egység vér, akár három beteg életén segíthet.
A halloween az egyik legrégibb ünnep, melynek eredete évszázadokra nyúlik vissza. Mai formáját több kultúra formálta: a kelta Samhain fesztivál, a római Pomona-nap és a keresztény mindenszentek hagyományainak keveredésével alakult ki.
Mindenszentek hétvégéjén, a Hotel Szieszta színes programokkal várja a vendégeket. A véradás után, a szálloda halloween-i finomságokkal segít pótolni a vérveszteséget, a wellness részleg pedig lehetőséget ad a pihenésre és a feltöltődésre. A hétvége további programokat is kínál, melynek részeként szakszerű idegenvezetés mellett tekinthetjük meg Sopron nevezetességeit is.
A gyerekek szórakoztatásáról animátorok gondoskodnak. Töklámpás készítéssel, pillecukor sütéssel és más szervezett programokkal színesítik az időtöltést.
A környék látnivalókban igen gazdag. A Soproni-hegység és a Szárhalmi erdő turistaútjain és kilátóhelyein, a könnyed sétára vágyók is megtalálják a keresett kikapcsolódást. A mozgásszervi bántalmakban szenvedők a közeli Balf kénes vizű gyógyfürdőjébe is ellátogathatnak, valamint a Hotel Szieszta vendégei számára ingyenesen igénybe vehető városi Csík Ferenc uszoda és strand további programlehetőségeket is kínál. A Fertő tó, ugyancsak könnyen megközelíthető, és az idelátogatóknak számos alternatívát nyújt. Az aktív sportok kedvelői a kiépített kerékpárúton akár körbe is kerekezhetik. A Fertőrákosi kőfejtő népszerű kirándulóhely, és Magyarországon egyedülálló turisztikai látványosság, mely barlangszínházként is üzemel.
A szálloda, a vendégei részére több városnéző programot is kínál a régió más látnivalóihoz, valamint fakultatív városnéző utak indulnak Bécsbe és Pozsonyba is. Az Eszterházy és Széchenyi család kastélyai is megtekinthetőek a közeli Nagycenken, Fertődön, és Eszterházán. Néhány kilométerre, a határ túloldalán csodálatos várkastélyokat találunk az Alpok lábainál, mint Léka, Fraknó, vagy Borostyánkő, melyek mindenképpen érdemesek arra, hogy megcsodáljuk őket.
„Adj Vért És Ments Meg Három Életet!” és kösd össze egy szép hétvégével Sopronban!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 17:38, hétfő | PR
Miért a Kecskeméti Eredeti Prémium Lepény az év slágere?
Az utóbbi években a vendéglátásban és a street food világában egyre nagyobb igény van az egyszerűen elkészíthető, mégis minőségi ételekre.
2026. Március 02. 12:44, hétfő | PR
A bizalmi vagyonkezelés gyakorlati buktatói és jogi kockázatai
Az elmúlt években a bizalmi vagyonkezelés (bvk) egyre nagyobb figyelmet kapott Magyarországon, különösen az adózási jogszabályok módosításai következtében.
2026. Március 02. 12:38, hétfő | PR
Vegyes konténer rendelés lépésről lépésre – amit felújítás előtt valóban érdemes átgondolni
Egy felújítás vagy nagyobb volumenű lomtalanítás megszervezésekor a legtöbb figyelem a burkolatokra, szaniterekre, nyílászárókra vagy a kivitelező kiválasztására irányul.
2026. Március 02. 12:31, hétfő | PR
Sittes konténer bérlés lépésről lépésre – gyakorlati útmutató felújítóknak
Egy bontás vagy lakásfelújítás látványos eredményeire mindenki emlékszik: új burkolatok, friss festés, átalakított terek.
