Hírek
2011. Április 11. 11:53, hétfő |
Helyi sport
Forrás: InfóCegléd
Fordulás után a kocka is fordult
A Ceglédi KKSE NB I/B-s férfi kézilabda csapata a második félidei jobb játékával diadalmaskodott a Debrecen együttese ellen és így továbbra is versenyben van az ezüst vagy bronzérem megszerzéséért.
Ceglédi KKSE – Debrecen 24-19 (11-13)
Cegléd: Lengyel, Erdélyi (kapusok) – Pocsai 7, Turák, Tóth N., Dengi 1, Molnár I.1, Varga 3 Bíró 7, Benke 4, Kovács 1, Tündik, Benedek, Emődi
Ősszel kettőjük mérkőzésén mindössze harmincöt gól esett és nem lett különösebben sok a gólok száma most sem. Az első játékrészben a ceglédiek a 8-20 perc között Bíró Balázs révén mindössze két gólt dobtak, amit nagyrészt fiatalokból álló vendégek ügyesen kihasználtak, szünetig kétgólos előnyt szereztek. A második félidőre nem csak térfélt cseréltek a mérkőző felek, hanem egyébként is fordult a kocka. A vendéglátó egymás után négy gólt dobva előbb kiegyenlítette az állást, majd azt a maga javára is fordította. A Ceglédi KKSE győzelme az utolsó tíz percben vált biztossá, amikor 20-18 után 24-18-ra növelte előnyét a gárda.
– Várható – bár nem törvényszerű – volt az, hogy két jól sikerült összecsapás és fölényes győzelem után az agilis debreceni fiatalok ellen nem tudunk ismét remek játékkal kirukkolni. Az első félidőben vendégeink kihasználták hibáinkat és nem csak tartották velünk a lépést, hanem az első harminc percet vezetéssel is zárták. A szünetben egységesebb és keményebb védekezést kértem a fiúktól. Ennek ők eleget is tettek, a korábbinál jobb védekezés pedig a támadójátékban is meghozta a lendületet, sikerült gyors indítással, lerohanással néhány „könnyű” gólt dobni, a kapuban pedig Erdélyi is „elkapta a fonalat”. Ezek is közrejátszottak abban, hogy a hajrában több góllal sikerült elhúznunk a feltétlenül dicséretes teljesítményt nyújtó hajdúságiaktól,- értékelte a találkozót az edző Kökény István.
A mérkőzés alakulása: 4. perc: 3-1, 8.perc: 5-3, 12. perc: 5-6, 19. perc: 7-10, 21. perc: 9-11, 36. perc: 15-13, 43. perc: 17-15, 48. perc: 20-18, 59. PERC: 24-19
Az élmezőny állása:
- Gyöngyös 19 18 - 1 689-461 36
- Dabas 19 15 - 4 570-500 30
- Ceglédi KKSE 20 14 1 5 558-494 29
- Békés 19 13 2 4 469-409 28
- Törökszentmiklós 20 11 - 9 567-524 22
Az ifjúságiak mérkőzésén a második félidőben a hazaiak a 43. percre egyre csökkentették a félidei négygólos hátrányukat, de az egyenlítés már nem sikerült. 23-24 lett a végeredmény. Bányai 6, Tóth G. 5, Molnár I. és Juhász 2-2, Vígh 1 gólt dobott.
A következő fordulóban – két hét múlva – a bajnokságban fölényesen vezető Gyöngyös otthonában lépnek pályára a ceglédiek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 23. 17:00, kedd | Helyi sport
Két forduló, két győzelem - remek rajt a bajnokságban
2025. December 13. 07:10, szombat | Bulvár
Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél
Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai fiatal nőnél, további három lepragyanús társa pedig még megfigyelés alatt áll - közölte pénteken a Maszol.ro kolozsvári hírportál.
2025. December 13. 07:10, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Az Európai Unió tartósan befagyasztja az orosz állami vagyont
Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács úgy döntött, hogy meghatározatlan időre megtiltja az EU területén befagyasztott, az Orosz Központi Bankhoz tartozó eszközök Oroszországba történő visszautalását
2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld
NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani
Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.
