2024. május 4, szombat - Mónika

2011. Április 11. 11:53, hétfő | Helyi sport
Forrás: InfóCegléd

Fordulás után a kocka is fordult

A Ceglédi KKSE NB I/B-s férfi kézilabda csapata a második félidei jobb játékával diadalmaskodott a Debrecen együttese ellen és így továbbra is versenyben van az ezüst vagy bronzérem megszerzéséért.

Ceglédi KKSE – Debrecen 24-19 (11-13)

Cegléd: Lengyel, Erdélyi (kapusok) – Pocsai 7, Turák, Tóth N., Dengi 1, Molnár I.1, Varga 3 Bíró 7, Benke 4, Kovács 1, Tündik, Benedek, Emődi

Ősszel kettőjük mérkőzésén mindössze harmincöt gól esett és nem lett különösebben sok a gólok száma most sem. Az első játékrészben a ceglédiek a 8-20 perc között Bíró Balázs révén mindössze két gólt dobtak, amit nagyrészt fiatalokból álló vendégek ügyesen kihasználtak, szünetig kétgólos előnyt szereztek. A második félidőre nem csak térfélt cseréltek a mérkőző felek, hanem egyébként is fordult a kocka. A vendéglátó egymás után négy gólt dobva előbb kiegyenlítette az állást, majd azt a maga javára is fordította. A Ceglédi KKSE győzelme az utolsó tíz percben vált biztossá, amikor 20-18 után 24-18-ra növelte előnyét a gárda.

– Várható – bár nem törvényszerű – volt az, hogy két jól sikerült összecsapás és fölényes győzelem után az agilis debreceni fiatalok ellen nem tudunk ismét remek játékkal kirukkolni. Az első félidőben vendégeink kihasználták hibáinkat és nem csak tartották velünk a lépést, hanem az első harminc percet vezetéssel is zárták. A szünetben egységesebb és keményebb védekezést kértem a fiúktól. Ennek ők eleget is tettek, a korábbinál jobb védekezés pedig a támadójátékban is meghozta a lendületet, sikerült gyors indítással, lerohanással néhány „könnyű” gólt dobni, a kapuban pedig Erdélyi is „elkapta a fonalat”. Ezek is közrejátszottak abban, hogy a hajrában több góllal sikerült elhúznunk a feltétlenül dicséretes teljesítményt nyújtó hajdúságiaktól,- értékelte a találkozót az edző Kökény István.

A mérkőzés alakulása: 4. perc: 3-1, 8.perc: 5-3, 12. perc: 5-6, 19. perc: 7-10, 21. perc: 9-11, 36. perc: 15-13, 43. perc: 17-15, 48. perc: 20-18, 59. PERC: 24-19

Az élmezőny állása:

1. Gyöngyös                        19           18     -        1             689-461           36
  2. Dabas                              19           15     -        4             570-500           30
  3. Ceglédi KKSE                 20           14     1       5             558-494           29
  4. Békés                               19           13     2       4             469-409           28
  5. Törökszentmiklós           20           11     -        9             567-524           22

Az ifjúságiak mérkőzésén a második félidőben a hazaiak a 43. percre egyre csökkentették a félidei négygólos hátrányukat, de az egyenlítés már nem sikerült. 23-24 lett a végeredmény. Bányai 6, Tóth G. 5, Molnár I. és Juhász 2-2, Vígh 1 gólt dobott.

A következő fordulóban – két hét múlva – a bajnokságban fölényesen vezető Gyöngyös otthonában lépnek pályára a ceglédiek.