Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2012. December 24. 09:06, hétfő | Helyi

Figyelem!

Figyelem!

Fokozott figyelemmel közlekedjenek!

Több mint hatvan balesethez riasztották az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) beavatkozó egységeit vasárnap. Hajdu Márton helyettes szóvivő hétfő reggel azt mondta az MTI-nek, hogy az alsóbbrendű utak továbbra is jegesek lehetnek.

Az ország útjai hétfő reggel helyenként sónedvesek, az alsóbbrendű utak pedig jégbordásak, havasak lehetnek, és a csapadék visszafagyhat az utakra - mondta a helyettes szóvivő. Fokozott figyelemre intette a közlekedőket, jelezve: aki teheti, ne induljon útnak ott, ahol ónos eső esett, mivel rendkívül veszélyes útszakaszok is előfordulhatnak.

Hajdu Márton azt is elmondta, hogy a havazás, az ónos eső miatt országosan több mint hatvan balesetnél volt szükség a katasztrófavédelem beavatkozó egységeinek - 870 embernek - a munkájára. A balesetekben 27-en sérültek meg, halálos áldozat nem volt.

Az OKF és az együttműködő szervezetek - rendőrség, mentőszolgálat, karitatív és civil szervezetek - 38 embert mentettek meg a téli időjárás valamilyen káros következményétől, elsősorban kihűléstől és szén-monoxid-mérgezéstől.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzésében három megyére, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod megyére adott ki narancssárga riasztást ónos eső miatt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld

Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.