2014. Január 29. 10:22, szerda | Helyi sport

Fél erővel is fölényesen nyertek

Férfi Magyar Kupa Negyeddöntő - 1. mérkőzés

CEGLÉDI KKSE–MKB-MVM VESZPRÉM 22–33 (13–15)

Cegléd, 600 néző. V: Hargitai, Markó

CEGLÉD: BŐSZ – Pocsai 2, Lepsényi 1, Antal 2, BÍRÓ 5 (1), Takács B. 3, Varga P. Csere: Lakos (kapus), Vujovics 1, Perisics 4, Tóth N. 1, Endrédi, Hódi 3, Bányai, Csőke. Edző: Kökény István

VESZPRÉM: FAZEKAS – Iváncsik T. 4 (2), SULIC 4, Nagy L. 4, Schuch, Terzic, Rodriguez 3. Csere: Borbély (kapus), IVÁNCSIK G. 4, Dzsamali 4, ILICS 5, Vilovszki 1, Gulyás 2, Mocsai T. 1, Zakics 1, Ligetvári. Edző: Carlos Ortega

Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–3. 12. p.: 5–5. 16. p.: 6–10. 26. p.: 11–11. 32. p.: 15–16. 40. p.: 15–21. 47. p.: 19–23. 52. p.: 19–27
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2

Az első félidőben erőn felüli teljesítménnyel még sikerült lépest tartani a bajnoki cím védőjével, de szünet után már érvényesült a papírforma.

Az edzők nyilatkozatai:

Kökény István: – Nagyjából teljesítettük elképzelésünket, egy félidőn át lépést tudtunk tartani ellenfelünkkel. A szünet után már egyértelmű volt, hogy a Veszprém fél erővel is fölényesen nyer.

Carlos Ortega: – Lassú támadásokat vezettek a ceglédiek, próbáltak altatni, kevés gólon tartani bennünket. Az első félidőben nehezen lendültünk bele, a másodikban már rend volt. Ekkor minden benevezett játékosunk pályára lépett.