Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2018. November 13. 05:02, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Engedély nélkül tartott lőfegyvert találtak egy férfi autójában Szabolcsban

Engedély nélkül tartott lőfegyvert találtak egy férfi autójában Szabolcsban

Lőfegyverrel visszaélés gyanúja miatt letartóztattak egy férfit Szabolcsban.

Elrendelte a letartóztatását a Nyíregyházi Járásbíróság annak a férfinak, akiknek autójában engedély nélkül tartott, átalakított lőfegyvert, valamint hangtompítót és nagy mennyiségű lőszert találtak pénteken - közölte a Nyíregyházi Törvényszék sajtószóvivője hétfőn az MTI-vel.

Sörös László elmondta: a férfit péntek reggel igazoltatták a rendőrök az Újfehértó és Nagykálló közötti úton. Autójának hátsó ülése alatt elrejtve egy átalakított csövű, látcsővel felszerelt, márkajelzés nélküli lőfegyvert, egy házilag készített hangtompítót és a puskához 148 lőszert találtak. A férfinak nem volt engedélye a fegyver tartására.

Fotó: illusztráció

Címkék: lőfegyver, puska, szabolcs

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld

Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban

Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.

2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.

2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld

Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV

Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.