2021. December 08. 20:47, szerda | Helyi sport

Előnyben volt a Cegléd, mégis kikapott a Győrtől

A Cegléd 79-70-re kikapott a Győrtől a női kosárlabda NB I 10. fordulójának hétfői játéknapján. A Nemzeti Sport tudósítása.

Fotók: Kisfaludi István
(További fotók megtekinthetők lentebb a kapcsolodó galériában.)

Hiába vezetett az utolsó negyed előtt még tíz ponttal a Cegléd, kikapott a kiválóan hajrázó Győrtől. A ceglédiek ezzel sorozatban az ötödik vereségüket szenvedték el. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a vendégek amerikai légiósa, Beatrice Mompremier volt, 22 pontot és 16 lepattantót jegyzett.

KOSÁRLABDA

NŐI NB I

VBW CEKK CEGLÉD-UNI GYŐR MÉLY-ÚT 70-79 (23-16, 19-22, 21-15, 7-26)

Albertirsa, 50 néző. V: Nagy V., Söjtöry, Sörlei.

CEGLÉD: SZABÓ D. 12/3, Szabó Fanni 4, SZIRONY 13/9, Szabó Flóra 4, Kobolák 7/3. Csere: Szabó P. 5, Katona 5/3, Baugh 1, HOLESINSKÁ 19/6, Rakita. Edző: Hegedűs Péter

GYŐR: Colley 9, DUBEI 12/6, Dombai 11/6, TÖRÖK Á. 14/3, MOMPREMIER 24. Csere: Varga Zs. 2, Ruff-Nagy, Weninger 5/3, Oroszová 2, Milkovics. Edző: Iványi Dalma

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-2. 5. p.: 9-9. 9. p.: 19-11. 11. p.: 26-16. 16. p.: 29-32. 20. p.: 42-38. 24. p.: 47-44. 27. p.: 54-49. 30. p.: 63-53. 34. p: 66-63. 38. p.: 68-70

MESTERMÉRLEG

Hegedűs Péter: - Nehéz megszólalni, fájó így kikapni, hogy szinte már a kezünkben volt a meccs. Elhittük, hogy meglehet a győzelem, aztán mégis vesztesen jöttünk le a pályáról. Talán egy kicsit megijedtünk a nagy lehetőségtől. Nem tudok rosszat mondani a lányokra, nagyon küzdöttünk, de a győriek domináns centerével mi sem tudtunk mit kezdeni.

Iványi Dalma: - Nehéz, ugyanakkor látványos mérkőzés volt. Mindkét csapat nagy ritmusban játszott, a Cegléd az első három negyedben jól használta ki a hibáinkat. A meccs előtt megbeszéltük a lányokkal, hogy minden azon múlik, mennyire leszünk agresszívek, hogyan tudjuk irányítani a játékot. A csapat végül a nehezebb utat választotta, nagy mélységből jött vissza, amiért dicséret illeti a lányokat, ám vannak hibák a játékunkban, amiket ki kell javítanunk.