Városlista
2025. december 14, vasárnap - Szilárda

Hírek

2024. Január 30. 09:28, kedd | Kék hírek
Forrás: Ügyészség

Elnézte a lehajtót, baleset lett a vége - videóval

Elnézte a lehajtót, baleset lett a vége - videóval

A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy kamionsofőrrel szemben, aki elnézte az autópálya lehajtóját, szabálytalanul tért vissza a forgalmi sávba, és ezzel balesetet okozott.

A Győri Járási Ügyészség vádirata szerint az 54 éves férfi 2023 februárjában kamionjával az M1-es autópályán haladt Mosonmagyaróvár térségében, Győr irányába. Közlekedése során a vádlott figyelmetlensége miatt elnézte a lehajtót, és már kisorolt a forgalmi sávból, mikor észlelte, hogy nem itt szeretné elhagyni az autópályát. Ekkor szabálytalanul, hirtelen kormánymozdulattal visszakormányozta a már lassuló járművét a külső forgalmi sávba. Erre már nem tudott reagálni az ott haladó lengyel sértett, és az általa vezetett kamionnal a terhelt járművének hátuljának ütközött.

A balesetben sértett súlyos, nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett.

A terhelt ellen az ügyészség közúti baleset gondatlan okozása miatt emelt vádat, mely bűncselekmény büntetési tétele egy évig terjedő szabadságvesztés, valamint indítványozta, hogy a bíróság a vádlottat határozott időre tiltsa el a járművezetéstől.

Címkék: baleset, közlekedés

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 14. 09:02, vasárnap | Kék hírek

Fokozott ellenőrzést tart a rendőrség egy héten át az ország útjain

Fokozott ellenőrzést tart a rendőrség december 15. és december 21. között az ország útjain - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata szombaton a police.hu oldalon.

2025. December 12. 07:36, péntek | Kék hírek

Újabb három személy letartóztatását rendelte el a bíróság a Szőlő utcai ügyben

Újabb három személy letartóztatását rendelte el a Szőlő utcai ügyben a Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra - tudatta a Fővárosi Törvényszék közleményben az MTI-vel csütörtökön.

2025. December 11. 06:51, csütörtök | Kék hírek

Újabb négy őrizetbe vétel a Szőlő utcai ügyben

A nyomozó ügyészség újabb négy embert őrizetbe vett, közülük eddig hármat gyanúsítottként kihallgatott a Szőlő utcai ügyben - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szerdán az MTI-vel.

2025. December 09. 14:49, kedd | Kék hírek

Brutális videó jött ki a Szőlő utcai intézetből

Biztonságikamera-felvételeken látszik, amint a javítóintézet igazgatója egy feleltetés során kirángatja az intézet egyik lakóját a padból, amelybe előtte beleveri a fejét, majd rátapos a földön fekvő fiatalra.