Városlista
2025. december 14, vasárnap - Szilárda

Hírek

2013. Augusztus 28. 17:59, szerda | Helyi sport
Forrás: judoinfo

Egy fivér még ,,harcban''

Egy fivér még ,,harcban''

Ungvári Miklós és Karakas Hedvig sikerrel vette az első akadályt a riói világbajnokság harmadik napján.

A világbajnokság legnépesebb mezőnye a 73 kilogrammosoknál indult, egy híján nyolcvanan mérlegeltek ebben a súlycsoportban, köztük volt a Közgép-Ceglédi VSE két judósa is. Közülük az Eb-bronzérmes Ungvári Attila kezdett előbb, a grúz Tatalasvili ellen. Az internetes közvetítés során végig hallani lehetett, edzője, Bíró Tamás mennyit bosszankodott, Karvaly ugyanis képtelen volt akciót indítani a grúz ellen, aki intésekkel araszolt előre a győzelem felé. Végül leléptették a magyar versenyzőt, aki így elbúcsúzott a további küzdelmektől.

Remekül kezdett bátyja, a háromszoros vb-bronzérmes Ungvári Miklós, aki először indult vb-n ebben a súlykategóriában. Nem volt könnyű dolga, hiszen az első meccsén mindjárt a világranglista tizedik helyezettjével, az azeri Orujovval kellett megmérkőznie. Az összecsapás felénél egy intéssel vezetett Orujov, de egy szőnyegszéli helyzetnél Ungvári Miklós túljárt az eszén, gyönyörű ipponnal jutott be így a harmadik fordulóba.

Ott sem akárki, az üzbégek világbajnoki bronzérmese, a világranglistán tizenkettedik Dzsurakobilov vár rá.

Hajrá!

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 23. 17:00, kedd | Helyi sport

Két forduló, két győzelem - remek rajt a bajnokságban

2025. December 14. 09:04, vasárnap | Életmód

Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben

Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben szombaton: az augusztusi hagyományos virágkarnevál téli kistestvéreként megtartott fesztiválra több ezren gyűltek össze a cívisváros központjába.

2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld

MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől