Hírek
2018. Április 05. 17:54, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Egy egyetemi kutató lelőtte négy kollégáját egy törökországi egyetem kampuszán
Egy egyetemi kutató tüzet nyitott négy kollégájára és megölte őket csütörtökön a nyugat-törökországi Eskisehir városban található Osmangazi Egyetem kampuszán - jelentette a Dogan török hírügynökség.
Az incidensben az Anadolu török állami hírügynökség szerint három ember megsebesült. Az egyetem rektora, Hasan Gönen ugyanakkor nem számolt be sérültekről.
A gyilkost a rendőrség őrizetbe vette, fegyverét pedig lefoglalta, a férfi nem tanussított ellenállást. A halálos áldozatok között van az egyetem egyik dékánhelyettese, a tanárképző kar titkára, egy egyetemi óraadó és egy oktató. A tett indítéka egyelőre ismeretlen.
A helyszínre nagy számban vezényeltek mentőegységeket is.
A rendőrség nem terrortámadásként kezeli az esetet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 12:00, vasárnap | Külföld
Donald Trump nemzetközi haditengerészeti együttműködést kezdeményez a Hormuzi-szoros biztonsága érdekében
Donald Trump amerikai elnök szombaton nemzetközi haditengerészeti együttműködést helyezett kilátásba a Hormuzi-szoros kereskedelmi forgalmának újraindítása érdekében.
2026. Március 13. 14:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az olajbevételnél fontosabb az iráni atomfegyver megakadályozása
2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
