Hírek
2020. Október 06. 07:58, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Egészségügyi béremelésről dönt az Országgyűlés
Az Országgyűlés kedden kivételes eljárásban előbb megtárgyalja, majd el is fogadhatja az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényjavaslatot,
amely alapján az orvosok három lépcsőben - először 2021-ben, majd 2022-ben és 2023-ban - kaphatnak béremelést.
A parlament aktuális ülésének második napja reggel 9 órakor az aradi vértanúkra történő emlékezéssel kezdődik, ami után napirend utáni felszólalások hangzanak el.
A Ház ezt követően tart összevont vitát a kormány egészségügyi javaslatcsomagjáról, amely rendelkezik a hálapénz büntethetőségéről is. A képviselőcsoportok fél-fél órában fejthetik ki véleményüket az indítványról, amelynek zárószavazását a délutáni határozathozatalok ideje alatt tartják.
Az Országgyűlés emellett ma dönthet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) idei költségvetésének módosításáról is.
A parlament ülése október 12-én, hétfőn ér véget, amikor a képviselők azonnali kérdéseket tehetnek fel a kormány tagjainak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
2026. Július 28. 18:00, kedd | Belföld
Honvéd Vezérkar főnöke: a Magyar Honvédség tartalékos katonái bizonyították felkészültségüket
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
