Hírek
2013. Február 26. 16:45, kedd |
Helyi
Forrás: infoCegléd
Edit Van Der Burg - Hazánk elszármazott művésze
Lemezbemutató koncert a zeneiskolában

Edit Van Der Burg, egykori nevén Mayer Edit lemezbemutató hangversenyt adott szülővárosában. A ceglédi származású holland fuvolaművészt már nem első alkalommal hallgathatta a ceglédi közönség. Legutóbb tavaly nyáron adott koncertet a Református Nagytemplomban. Ezúttal a művésznő egykori iskolája az Erkel Ferenc Zeneiskola előadóterme adott helyet a koncertnek.
![]() |
![]() |
A koncert érdekessége, hogy az előadó egy, a világon egyedülálló egykezes fuvolán játszik. A művésznő jobb keze évekkel ezelőtt egy tragikus esemény következményeként lebénult, de óriási akaraterővel újra megtanult játszani, mégpedig magas művész színvonalon. Edit felépülését követően újra koncertezik és lemezeket ad ki. A koncertre természetesen most is elkísérte férje Theodor van der Burg, valamint fia, akik előadásukkal színesítették a műsort. Az esten Dratsay Ákos fuvolaművész is fellépett.
![]() |
![]() |
![]() |
fotó: Kisfaludi István
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.





